• $17,9637
  • €18,2702
  • 1028
  • 2857.18
19 Şubat 2021 Cuma 09:37 | Son Güncelleme:

Altın fiyatları ne zaman yükselişe geçecek? Uzman isimden dikkat çeken "altın" açıklaması!

"Altının yönü ne olur? Altındaki düşüş devam edecek mi? Altında sert yükselişler olur mu? Altın ne zaman yükselecek? Gram altındaki bu düşüşler bir alım fırsatı mı?" sorularına yanıt arayan vatandaşlar son dakika altın haberlerini anbean yakından takip ediyor. Altın fiyatlarının gidişatına yönelik 24 TV'de önemli açıklamalar yapan Gazeteci Hakan Güldağ, altın fiyatlarının ABD'de açıklanması beklenen 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin gerçekleşmesi ile yükselişe geçilebileceğini belirterek bunun dışında kısa vadede bir yükselme imkanı olmadığının altını çizdi. Altın fiyatlarının biraz daha düşebileceğini belirten Güldağ, aşının bulunmuş olup aşılama sayısının her geçen gün artmasının bunu tetiklediğini söyledi. İşte 19 Şubat güncel altın fiyatları...

Milyonlarca yatırımcı altında yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor. Vatandaşlar, "Altının yönü ne olur? Altındaki düşüş devam edecek mi? Altında sert yükselişler olur mu?" sorularına yanıt arıyor. Son dakikada 397 lira seviyelerinden işlem gören gram altınla ilgili yeni haberler de gelmeye devam ediyor. 24 TV'de altın fiyatlarının gidişatına yönelik önemli açıklamalar yapan Gazeteci Hakan Güldağ, gram altının biraz daha düşeceğini belirterek, altını yukarı yönce etkileyecek en önemli unsurun ABD'de görüşülen 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin gerçekleşmesi olduğunu söyledi. Peki, gram altındaki bu düşüşler bir alım fırsatı mı? 19 Şubat güncel altın fiyatları nedir? Altın ne zaman yükselişe geçecek? İşte haberimizin ayrıntıları...

24TV EKONOMİ MÜDÜRÜ ÖZDEMİR: KISA VADEDE ZIPLAMA OLMAYACAK

Merkez Bankası faiz kararı öncesi altındaki düşüşü değerlendiren 24TV Ekonomi Müdürü Sadi Özdemir, altın alacak olan vatandaşların uzun vadeli düşünmesi gerektiğini, kısa vadede bir hoplama zıplama olmayacağının altını çizdi.

Uzman isimden gram altın için alım fırsatı uyarısı: Gram altında tepki hareketleri görülmeye başlayabilir

"GRAM ALTINDAKİ DÜŞÜŞLERİN ALIM FIRSATI OLARAK GÖRÜLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

24 TV'de ekonomi gündemine ilişkin açıklamalar yapan Üzeyir Doğan, "Gram altındaki düşüş Dolar/TL kurundan kaynaklı. Bu nedenle dolar/TL kuru ile ilişkili seyredecek. Perşembe günü Merkez Bankası'nın kararı açıklanana kadar belki biraz daha geri çekilebilir ama ben bu düşüşlerin artık yavaş yavaş alım fırsatı olarak değerlendirileceği kanaatindeyim. Ons altında 1800 doların altı pek fazla kabul görmüyor. Ancak hem gram altında hem Ons da kademeli ve yavaş bir yükseliş seyri beklemek doğru olur." açıklamasında bulundu.

Dolarda düşüş devam edecek mi?

19 ŞUBAT GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

19 Şubat gram altın fiyatları tüm ekonomi parametreleri gibi günün en çok merak edilip araştırılanları arasında yer alıyor. Günlerdir devam eden aşağı yönlü seyrin de etkisiyle gram altın fiyatları yeni güne aşağı yönlü ivmeyle başladı. Buna göre serbest piyasada gram altın fiyatları 396 lira alış ve 399 lira satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.

19 ŞUBAT ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Çeyrek altın fiyatları 19 Şubat Cuma günü tıpkı gram altın fiyatları günü aşağı yönlü seyirle başladı. Serbest piyasada kaydedilen son dakika verilere göre çeyrek altın fiyatları 634 lira alış ve 638 lira satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.

SPOT ALTIN TL/GR FİYATI

396,67

396,74

ALTIN/ONS ($) FİYATI

1.767,85

1.768,25

CUMHURİYET ALTINI FİYATI

2.538,71

2.586,75

YARIM ALTIN FİYATI

1.265,39

1.297,34

ZİYNET ALTINI FİYATI

2.538,71

2.586,75

ATA ALTIN FİYATI

2.636,95

2.703,76

14 AYAR BİLEZİK GRAMI FİYATI

217,16

262,86

22 AYAR BİLEZİK GRAMI FİYATI

359,03

386,91

"DEV TEŞVİK PAKETİNE RAĞMEN ALTIN FİYATLARI YUKARI HAREKETLENMİYOR"

Katıldığı canlı yayın programında altın fiyatları için teşvik paketi haberlerine rağmen zayıf bir görüntü çizildiğini ifade eden Stratejist Yeliz Karabulut ise, "Bu özellikle 2020 başlarındaki ve ikinci çeyrekteki hareket kuvvetliydi. İlk etapta altın fiyatları için fonların sıkışmasıyla bir satış baskısı görmüştük. Sonrasında ise faizlerin düşürülmesi ve teşvik paketlerinin etkisiyle kuvvetli bir yukarı yönlü ivme gördük. Fakat 2 trilyona yakın bir teşvik paketinin konuşulmasına rağmen altın fiyatları için bir düşüş hareketi olduğunu görüyoruz" dedi.

"TEŞVİK PAKETLERİNİN ARTIK SONUNA GELİNDİ"

Teşvik paketlerinin artık sonuna gelindiğini vurgulayan Karabulut, "Özellikle 1.9 trilyon dolarlık bu teşvik paketinin enflasyon tarafına da olumsuz yansıyabileceği söyleniyor. Diğer taraftan ABD Hazine Bakanı Yellen'ın buna karşın araçların olduğunu belirtiyor. Yani artık teşvik paketlerinin sonuna geldik. Marjinal fiyat hareketlerinin oldukça sınırlı olduğunu görüyoruz" dedi.


Haberin Özeti

Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında yaşanan düşüş, kısa ve orta vadeli altın yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. Merkez Bankasının politika faizlerini yüzde 17'de bırakma kararının ardından altındaki düşüş de hızlandı. 24 TV Ekonomi Müdürü Sadi Özdemir, altın alacak olan vatandaşların uzun vadeli düşünmesi gerektiğini belirterek kısa vadede bir "hoplama zıplama olmayacağının" altını çizdi.

19 ŞUBAT ALTIN FİYATLARI
• Gram altın: 397,52 TL
• Çeyrek altın: 673,00 TL
• Ons altın: 1.771,45 dolar
Türkiye'de ilk dünyada üçüncü... Dev projede geri sayım başladı
Türkiye'de ilk dünyada üçüncü... Dev projede geri sayım başladı

Türkiye'de ilk dünyada üçüncü... Dev projede geri sayım başladı

Rota oluşturuldu! Gözler Abdülhamid Han'dan gelecek güzel haberlerde...
Rota oluşturuldu! Gözler Abdülhamid Han'dan gelecek güzel haberlerde...

Rota oluşturuldu! Gözler Abdülhamid Han'dan gelecek güzel haberlerde...

Karma sürü teknolojisi kanıtlandı! İHA'lar yer araçları ile entegre olacak
Karma sürü teknolojisi kanıtlandı! İHA'lar yer araçları ile entegre olacak

Karma sürü teknolojisi kanıtlandı! İHA'lar yer araçları ile entegre olacak