• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Temmuz 2020 Perşembe 18:47 | Son Güncelleme:

Almanya'dan Türkiye'de 4 ile seyahat izni çıkıyor

Almanya'dan Türkiye'de 4 ile seyahat izni çıkıyor

Almanya, koronavirüs salgını sonrası Türkiye'ye uyguladığı seyahat kısıtlamasını kaldırmaya hazırlanıyor. Konuya ilişkin resmi açıklamanın yakında yapılması bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre; Antalya, Muğla, İzmir ve Aydın’a Alman turistler gelecek. Yasağın ilerleyen süreçlerde diğer illere de kaldırılması bekleniyor. Almanya’nın Türkiye’ye yönelik tutumu sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Almanya’ya giderek mevkidaşları ile temasta bulunmuştu. Bu temaslardan olumlu sonuçlar elde edilirken, Almanya Dışişleri Bakanı Türkiye’nin yakından takip edildiğini ve durumun iyiye gittiğini gözlemlediklerini söylemişti. Türkiye’ye gelen Dünya Sağlık Örgütü yönetimi ve Alman turizm profesyonelleri de Türkiye’deki önlemleri överek, yasak uygulamasının kaldırılması için görüş beyan etmişti. 

RUS AEROFLOT 4 AY SONRA TÜRKİYE’YE UÇACAK

Türkiye ile Rusya arasında salgının hafiflemesi nedeniyle turist akışının yeniden başlaması konusunda anlaşmaya varılması üzerine Rus havayolu şirketi Aeroflot harekete geçti. Aeroflot tarafından yapılan açıklamada hava yolu şirketinin 1 Ağustos tarihinden itibaren ilk etapta Moskova’dan İstanbul’a günde 2 sefer ve St. Petersburg’tan İstanbul’a günde 1 sefer gerçekleştireceği ve bu seferlerin karşılıklı tarife şeklinde uygulanacağı duyuruldu. Şirket bu kapsamda tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade ederken ayrıca önlemlerin titizlikle sürdürüldüğünü duyurdu. 

ANTALYA ‘GÜVEN SERTİFİKASI’NDA 300’Ü GEÇTİ

İç pazarın ardından Ukrayna ve İngiltere’den gelen turistlerle hareketlenen Antalya’da, Güvenli Turizm Sertifikası alan otel sayısı her geçen gün artıyor. Belge alan otel sayısı 301’e ulaştı. 190 işletmenin ise belgelendirme süreci devam ediyor. Restoran, kafe tesislerinde ise 30 işletme belgesini aldı, 36 işletmenin süreci devam ediyor. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca “İnanıyorum ki en kısa zamanda kentimizdeki tüm oteller bu sertifikayı alacak” dedi. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da “Sertifikasyon sistemi düzenlemeleri çok önemli. Tüm işletme sahipleri de bu önemi en iyi şekilde biliyor” diye konuştu.

<p>Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Hava Kuvvetlerinin yerel saatle 13.00-15.00'

Azerbaycan Hava Kuvvetleri, işgalci Ermenistan güçlerinin tank ve sığınaklarını imha etti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkan Erdoğan, Kayseri'de

İlk kez duyacağını ilginç pratik bilgiler