• $9,3123
  • €10,8347
  • 528.592
  • 1417.7
26 Eylül 2021 Pazar 00:20 | Son Güncelleme:

AK Partili Bülent Turan: Akşener HDP'nin önünü açıyor

AK Partili Bülent Turan: Akşener HDP'nin önünü açıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarıyla ilgili "Akşener HDP'nin önünü açıyor" değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Cumhurbaşkanlığına değil başbakanlığa adayım" açıklamasını değerlendirdi: "Burada yaşadıkları temel sorunsal HDP'nin kimi işaret edeceğidir. Ne HDP'yi incitmek ne de birbirlerini küstürmek istiyorlar. Tam bir açmazdalar. Akşener, 'Cumhurbaşkanı adayı değilim' derken HDP'nin belirleyeceği adayın da önünü açıyor. Bugün gerek Akşener gerekse Kılıçdaroğlu, adaylık konusunda net konuşamıyorlar."

ESKİ VESAYETİ ÖZLÜYORLAR

"Net konuşmak bir yana top çeviriyorlar. Öyle ki her gün 'erken seçim olsun' diyenler, halen bir cumhurbaşkanı adayı belirleyebilmiş değil. Bu ülke başbakan-cumhurbaşkanı çekişmesinden çok kaybetti. Bunlar artık çok geride kaldı. Cumhurbaşkanı olamayacağını bilenler, olmuş bitmiş, eskimiş bir vesayet sistemi özlemiyle yanıp tutuşup başbakan olacaklarını söylüyorlar. Çok beklerler. Bu millet aldığı bir yetkiyi geri vermez."

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar