• $ 5,7098
  • € 6,3138
  • 270.38
  • 106470
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları sona erdi!

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları sona erdi.. 2019 Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları 1 Temmuz tarihinde başlamıştı. Birçok dalda toplamda 4 bin 424 adli ve idari yargıda görev yapmak üzere sözleşmeli personel alımında bulunacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru formunu doldurması gerekiyor. Adalet Bakanlığı başvuru formu haberimizde yer alıyor..

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları sona erdi.. Başvuru tarihini kaçırmak istemeyen adayların dün mesai bitimine kadar başvuru formunu doldurup başvurularını yapması gerekiyordu. Adaylardan KPSS puan türlerinden 70 ve daha yukarısı puan almış olma şartı aranıyor. Adalet Bakanlığı başvuru formunu doldurmak isteyenler kişiler haberimizden başvuru formuna ulaşabilir..

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI SONA ERDİ

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve sözlü sınavı sonucuna göre, 3 bin 71 zabıt katibi, bin 169 mübaşir, 96 şoför, 58 teknisyen ve 30 aşçı olmak üzere toplamda 4 bin 424 adli ve idari yargıda görev yapmak üzere sözleşmeli personel alımında yapılıyor.

Adayların başvurularını 1-16 Temmuz tarihleri arasında mesai bitimine kadar sadece bir ünvan için ilgili adalet komisyonu başkanlıklarına yapabiliyor. Adaylardan KPSS puan türlerinden 70 ve daha yukarısı puan almış olma şartı aranacak.

MEMUR ALIMI İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU FORMU

Adaylar başvuru formuna haberimiz içerisinde bulunan İŞKUR linki üzerinden ulaşabilirler. Form ilanın son sayfasında yer alıyor. 

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Bakanlık bünyesine toplamda 17 unvan ve kadroda alım yapılacak. Alım yapılacak branşlarsa şöyle:

Zabıt katibi, mübaşir, şoför, aşçı, teknisyen, avukat, hizmetli, psikolog, sosyal çalışmacı, istatistikçi, icra katibi, öğretmen, veteriner, infaz ve koruma memuru, cezaevi katibi, hemşire, kaloriferci.

EN FAZLA ALIM İNFAZ VE KORUMA MEMURLUĞUNDA

Yapılacak alımda en fazla personel 6 bin 126 kişiyle infaz ve koruma memurluğunda olacak. İnfaz ve koruma memurluğunu 3 bin 71 personelle zabıt katipliği ve 1.169 personelle mübaşirlik takip edecek.

SÖZLEŞMELİ BİN 99 İCRA KATİBİ ALIMI

Adalet Bakanlığı İcra Dairesi Başkanlığı, adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve sözlü sınavı sonucuna göre, bin 99 sözleşmeli icra katibi alımı gerçekleştirecek. 

Başvuruda bulunmak isteyen adayların, ilgili KPSS puan türlerinden 70 ve daha yukarısı puan almaları gerekiyor. Adaylar başvurularını 1-16 Temmuz tarihleri arasında ilgili adalet komisyonu başkanlıklarına gerçekleştirebilecek.

SÖZLÜ SINAVLA 171 PERSONEL ALINACAK

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğü, sözlü sınavla 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim olmak üzere erkek adaylar arasında toplam 171 sözleşmeli personel alımında bulunacak. 

İlama göre, adayların başvurularını şahsen 22 Temmuz ile 7 Ağustos tarihleri arasında mesai bitimine kadar herhangi bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına yapabilecek. Posta yoluyla yapılacak başvurular geçersiz sayılacak. 

Sözlü sınava KPSS'nin ilgili puan türlerinden en yüksek puandan başlanmak üzere, belirlenen kadrosuna sayısının 5 katı kadar aday çağırılacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri 2 Eylül'de "cte.adalet.gov.tr" adresinden yayımlanacak.


<p>Bulut, Falcao´nun yüksek maliyetle Galatasaray´a gelmediğini söylerken Falcao buraya gelirken fed

Ahmet Bulut: Para İçin Geldi Ama...

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En garip mühendislik çalışmaları

Şelaleler şehri Düzce sonbaharda da ziyaretçilerini büyülüyor