• $ 6,8612
  • € 7,7521
  • 392.135
  • 115748
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
10 Şubat 2019 Pazar 08:00 | Son Güncelleme:

ABD'li şirketler savunmada işbirliği için Türkiye'ye geldi

ABD’li savunma ve havacılık firmalarının yer aldığı heyet, Türkiye’ye gelerek, 400’ün üzerinde ikili iş görüşmesi yaptı. ABD’li şirketler Türklerle işbirliklerini masaya yatırdı. 

Amerika’da savunma ve havacılık alanında faaliyet gösteren firmaların yer aldığı ticari heyet, Türk savunma ve havacılık sanayiinden 400’ün üzerinde ikili iş görüşm0esi gerçekleştirdi. Görüşmelerde, savunma sanayiinde hizmet veren Amerikalı ve Türk firmalarının temsilcileri buluştu. 

İkili görüşmeler yapıldı

Türkiye’ye gelen Amerikalı iş adamları, SAHA İstanbul üyeleriyle yaptıkları söz konusu ikili görüşmelerde, işbirliği yapabilecekleri alanları ve müşterek üretebilecekleri ürünleri konuştu. Görüşmelere SAHA İstanbul üyesi; Yepsan Savunma ve Havacılık, Akın Metal, Altınay Havacılık ve İleri Teknolojiler, Tekom Elektrik, Hema Elektrik, Varzene Metal, Femsan Elektrik Motorları, Merkad Makina Kalıp, Kale Grubu, Gür Metal, Profen Grup, Gürdesan Gemi Makina Denizcilik, Kordsa, Yaltes Elektronik, Samsun Yurt Savunma, Yalteksan Yalıtım Teknolojileri, İstanbul Denizcilik ve FZK Mühendislik’ten iş adamları katıldı. Amerikalı heyette ise AdChem Manufacturing Technologies, Inc., Airwolf Aerospace, Blue Wolf, Industrial Metals International Ltd. Infinity Air, Inc, Latitude Aero, Metro Aerospace, Moog Space and Defense, Nova Power Solutions, SLMTI, Taylor Devices ve Van Horn Aviation firmaları yer aldı. 

Kritik sistemlerde rüştünü ispat etti 

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, “Pazarın tam ortasındaki Türkiye’deki yerel firmalarla işbirliği yapmak Amerikalılar için oldukça avantajlı” dedi. Keleş, şöyle konuştu: “Türkiye bazı kritik sistemlerdeki başarısını dünyanın gözü önünden sergilemek suretiyle rüştünü ispat etmiş durumda. İnsansız hava araçları, fırtına obüsleri, bir takım güdümlü füze sistemleri bunların en güzel örnekleri. Bunlar artık gerçek ortamında kullanılarak test edilmiş, başarısını kanıtlamış sistemlere dönüştüler. Bu da Türkiye’ye ilgiyi artırdı.”

Dev çekirge görenleri hayrete düşürdü

Dev çekirge görenleri hayrete düşürdü

5 Temmuz günlük burç yorumları! Ay tutulması evlilik konular

5 Temmuz günlük burç yorumları! Ay tutulması evlilik konularında etkileyecek

Havaalanı güvenliklerine takılan ilginç eşyalar ve silahlar

Havaalanı güvenliklerine takılan ilginç eşyalar ve silahlar

Siyah incirin yararı saymakla bitmiyor! İşte siyah incir hakkında bilmen

Siyah incirin yararı saymakla bitmiyor! İşte siyah incir hakkında bilmeniz gereken her şey...