• $7,8765
  • €9,2841
  • 482.088
  • 1205.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Haziran 2020 Perşembe 13:45 | Son Güncelleme:

ABD'li isimden dikkat çeken Türkiye açıklaması: Çin'in yerini alma potansiyeline sahip

AA

ABD'li Senatör Lindsey Graham, "Benim umudum tıbbi malzeme tedarik zincirinin Çin tarafından daha az kontrol edildiği bir düzen kurmak. Türkiye'nin Çin'e hangi alanlarda alternatif oluşturabileceğini iyi bilmemiz gerekiyor. Bu sebeple öncelikle bizim Türkiye'nin ticaretin bütün alanlarında Çin'in yerini alma potansiyelinin ne olduğunu iyi bilmemiz gerekiyor." şeklinde konuştu.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) / Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK), dördüncü Transatlantic Talks seminerinde ABD'li Senatör Lindsey Graham'ı konuk etti.

"TÜRKİYE, ÇİN'E ALTERNATİF OLABİLİR"

Pandemi sonrası süreçten bahseden Graham,  "Benim umudum tıbbi malzeme tedarik zincirinin Çin tarafından daha az kontrol edildiği bir düzen kurmak. Türkiye'nin Çin'e hangi alanlarda alternatif oluşturabileceğini iyi bilmemiz gerekiyor. Türkiye çok yönlü bir ekonomiye sahip." dedi

"ÇİN NATO'NUN ASKERİ TEKNOLOJİLERİNİ ÇALIYOR"

Çin'in NATO'nun askeri teknolojilerini çaldığını belirten Graham, "Biz Çin ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz ancak anlaşmaları ihlal eden, koronavirüs konusunda dünyaya yanlış bilgi veren ve bu sebeple ekonomiyi büyük zarara uğratan bir Çin ile bu çok zor." dedi.

<p>Azerbaycan Savunma Bakanlığı, dün işgalden kurtarılan Fuzuli kentinin görüntülerini paylaştı.</p>

Fuzuli'ye Azerbaycan bayrağı dikildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Fethiye'de yağış sonrası denizin rengi değişti

Kilosu 800 liraya satılan çam fıstıklarının hasadı başladı