• $7,4216
  • €8,9509
  • 409.278
  • 1538.04
18 Şubat 2021 Perşembe 00:59 | Son Güncelleme:

ABD mahkemesi tazminat davasını şartlı reddetti

ABD mahkemesi tazminat davasını şartlı reddetti

Halkbank, ABD'de ana dava dışında devam eden ve 876 davacının açtığı dava ile ilgili olarak bölge mahkemesinin yargı yeri uyumsuzluğu itirazını kabul ederek, davayı şartlı olarak reddettiğini duyurdu.

Bankadan yapılan açıklamada mahkemenin davanın Türkiye'de açılması ihtimaline dair, tarafların davanın açılabilmesine ilişkin itirazları konusunda bir anlaşmaya vararak bu hususu 2 Mart 2021 tarihine kadar mahkemeye sunmalarına karar verdiği belirtildi. Mahkeme kararında, davanın reddi; Halkbank'ı Türkiye'de yargılanmayı ve Türk yargısının yetkisini kabul etmesi, bu davanın açılmasından bu yana ortaya çıkmış olabilecek her türlü zaman aşımından feragat etmesi şartlarına bağlanmıştı.

HİSSELER TAVAN

Halkbank'ın açıklamasında ayrıca ABD New York Güney Bölge Mahkemesi nezdindeki bir başka davaya ilişkin olarak da "Bankamızın ceza davasının düşürülmesine dair başlattığı temyiz süreci sebebiyle beklemekte olup, temyiz dosyası New York İstinaf Mahkemesi nezdinde devam etmekte" denildi. Açıklama sonrası Halkbank hisseleri yüzde 9.9 prim yaptı.

<p>Süper Lig'in 28. haftasında Ankaragücü sahasında Galatasaray'ı konuk etti. Bu zorlu karşılaşmada

Galatasaray-Ankaragücü Maç Yorumu

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi