HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3475
  • 6,1035
  • 209.803
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

87 yıllık Kamil Koç, Actera Group'a satıldı

Türkiye'nin şehirlerarası yolcu taşımacılığında ilk firması olan 87 yıllık Kamil Koç, satış anlaşması imzalandı. Şirketin Türkiye'de çok sayıda yatırımı olan Actera Group'a 65 milyon liraya satıldığı belirtildi.

x

Türkiye’nin ilk karayolu yolcu taşıma şirketi Kamil Koç Otobüslerinin yüzde 100 hissesinin Actera Grubu tarafından satın alma anlaşmasının 4 Haziran’da imzalandığı belirtildi. 

'FİRMA BÜYÜMESİNİ HIZLANDIRACAK'

Kamil Koç’ın açıklamasında satın almayı gerçekleştiren Actera Grubu’ndan konuyla ilgili görüşüne de yer verildi. Açıklamada, şöyle denildi:
"Actera Grubu’nun hissedarlığında Kamil Koç, güçlü hizmet kalitesine odaklanarak, büyümesini daha da hızlandıracaktır. Bu hisse devri sonrasında Kamil Koç hem otobüs yolcu taşımacılığı hem de yan iş alanlarında büyüme fırsatlarını değerlendirecek, uluslararası en iyi uygulamaları hayata geçirecek ve pazarın gelişiminde daha da aktif rol oynayacaktır."

2013 YILINDA 15 MİLYON YOLCU 

Kamil Koç tarafından 1926 yılında kurulan Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. halen 37 il, 186 ilçe ve 515 satış noktası ve 4 bini aşkın çalışanı ile Türkiye’nin en büyük karayolu yolcu taşıma şirketilerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Her yıl yolcu sayısı ortalama yüzde 20 oranında büyüdüğü ve 2013 yılını 15 milyon yolcu taşıyarak tamamlamayı hedefleyen Kamil Koç'un, bu yıl 700 araçlık filo büyüklüğüne ulaşmayı planladığı açıklandı.

3. KUŞAK, PROFESYONELLERE BIRAKTI

Şirketin yönetim kurulu, 1992’den bu yana Kamil Koç’un 3’üncü kuşak torunları ve ağırlığı kadın olan aile üyelerinden oluşuyor. Kamil Koç ailesi 2002 yılında aldığı şirketi kurumlaştırma kararıyla yönetim kadrolarını profesyonellere bırakarak yalnızca yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

570 ARAÇLIK FİLOSU VAR

Kamil Koç, 4 bini aşkın çalışan ve 570 araçlık modern araç filosuyla 30 il, 111 ilçe ve 445 satış noktasında hizmet veriyor. Günde ortalama 35 bin yolcu taşıyan firmanın yılda 250 bin sefer yaptığı belirtiliyor. 

400 MİLYON LİRA CİRO

Kamil Koç Otobüsleri AŞ, bugün Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında yer alıyor. 2011 toplam cirosu 329 milyon 875 bin 872 TL olan Kamil Koç, karayolu yolcu taşımacılığı sektöründe listeye giren tek firma olma özelliğini taşıyor.

ACTERA'NIN DİĞER YATIRIMLARI

Öte yandan Kamil Koç’u almak için görüşmelerini sürdüren Actera Holding, 1.6 milyar doları aşan sermayesiyle Türkiye’de de çeşitli yatırımları bulunuyor. Grup bünyesinde Mey İçki ile Spectrum Radyo Grubu (Süper FM, Metro FM, Joy FM, Joy Turk, Radyo Mydonose ve Mydonose Türk Pop) bulunuyor. Grup, Türkiye'nin ilk özel yer hizmetleri şirketi olarak 1958 yılında kurulan Çelebi firması da grubun yatırımları arasında yer alıyor. CİHAN

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Kocaeli´de halk otobüsü şoförü, durakta tekerlekli sandalyede bekleyen engelli çocuğu ve annesini ar

Kocaeli´de halk otobüsü şoförü engelli çocuk için güzergahını değiştirdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli ocak ayı zam oranı na kadar oldu? SGK SSK BAĞKUR emekli maaşı ocak zammı...

En Çok Okunanlar