• $8,3437
  • €10,038
  • 477.921
  • 1345.15
27 Şubat 2017 Pazartesi 01:00 | Son Güncelleme:

60 bin işyerine istihdam denetimi  

60 bin işyerine istihdam denetimi  

Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği istihdam seferberliği kapsamında 60 bin işyerini ziyaret ederek bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerinde bulundu. 

Doruk ÇAKAR/ ANKARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iş dünyasına çağrısıyla başlayan istihdam seferberliği kampanyasına Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği’nden de destek geldi. Dernek ‘çalışma hayatında milli seferberlik’ kampanyası kapsamında bilgilendirme, rehberlik, eğitim programı, etkinlikler ve ev ziyaretleri şeklindeki faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Kayıtdışılığın önlenmesi konusunda da sayısız faaliyet yürüten dernek, seferberlik kapsamında son 5 ayda 60 bine yakın işyerini ziyaret etti. 

35 bin işverenle buluştu

30 bin işveren ve 45 bin sigortalıyla buluşan dernek yetkilileri, seferberlik kapsamında “konuşulmadık işçi ve işveren” bırakmamak üzere çalışıyor. Dernek yetkilileri İş ve Sosyal Güvenlik hukuku kapsamında işçi ve işveren hakları, prim teşvikleri, tazminatlar ve emeklilik konusunda vatandaşlara yol gösteriyor. Öte yandan dernek her ilde oda ve borsalarda teşvik paketleri konusunda da eğitici çalışmalarda bulunuyor. 

<p><span>Gaziantep'in meşhur yemeği çağla aşı Ramazan'da yoğun ilgi görüyor. Antep'te özellikle ilkb

Gaziantep'in sadece ilkbaharda yapılan çağla aşı tarifi

82 saatlik kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor