• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
06 Nisan 2021 Salı 21:47 | Son Güncelleme:

6 Nisan 2021 evde bakım maaşı hangi illerde yattı? Evde bakım parası yatan iller güncel liste!

6 Nisan 2021 evde bakım maaşı hangi illerde yattı" Evde bakım parası yatan iller güncel liste!

Evde bakım maaşı ödemeleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, bakıma muhtaç ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ihtiyaçlarının karşılanması adına yapılıyor. Nisan ayı evde bakım maaşı ödemelerinin yapılıp yapılmadığı merak ediliyor. 6 Nisan 2021 evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım parası yatan iller güncel liste yayında mı? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. İşte tüm detaylar...

Evde bakım maaşı ödemeleri her ay düzenli olarak gerçekleştiriliyor. İl il yatan maaş ödemeleri için araştırmalar hız kazandı. 6 Nisan 2021 evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım parası yatan iller güncel liste yayında mı? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. İşte tüm merak edilenler..

6 NİSAN 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

Nisan ayına ilişkin evde bakım maaşı ödemeleri henüz gerçekleştirilmedi. Evde bakım parası ödemeleri yapılmaya başlandığında haberimizin içerisine eklenecektir.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Evde Bakım maaşı ödemelerini e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayınız. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı bakiye takibi SMS yolu ile de gerçekleştirilebilir. Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne "BAKIYE" yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

2021 EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Engelli bireylerin evde bakımlarının sağlanması için Evde Bakım Yardımı hizmeti verilmekte olup 2021 yılı ilk altı aylık dönemi için Evde Bakım Yardımı kapsamında kişi başına ödenecek yardım miktarı 1.657,86 TL'ye yükselmiştir.

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı alabilmek için aşağıdaki 3 şartın bulunması gerekiyor:

1) Gelir kriterlerinin uygun olması,

2) Bakıma muhtaçlık kriteri,

3) Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu.

Evde bakım parası almak için hane halkının tüm net geliri toplanıyor ve hane halkı sayısına bölünüyor. Buna engelli kişi de dahil. Evde bakım maaşı almak için engelli kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa 'İlçe Müdürlüklerine' başvuru yapılıyor.

  • 6 Nisan 2021 evde bakım maaşı
  • evde bakım parası yattı mı
  • evde bakım maaşı güncel liste
  • evde bakım maaşı ödemeleri
  • evde bakım maaşı listesi
<p>İrlandalı şair ve düzyazı yazarı James Clarence Mangan hem Osmanlı Divan şiirlerini çevirmiş hem

Türkiye aşığı İrlandalı şair: Mangan

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de