İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7607
  • 5.6019
  • 197.82
  • 103.327
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

5 yatırım bankası daha olsa iş yapar!

NurolBank CEO’su Özgür Altuntaş, Türkiye’de butik bankacılık hizmeti veren banka sayısının talebe yetersiz kaldığını ifade ederek, “Piyasada iş çok. Bizim gibi 4-5 banka daha olsa yine iş yapar” dedi. 

x

ŞENAY BÜYÜKKÖŞDERE

Nurol Holding çatısı altında faaliyet gösteren NurolBank’ı CEO’su Özgür Altuntaş, Türkiye’de yatırım bankacılığına talebin yüksek, arzın yetersiz olduğunu vurguladı. Yatırım bankacılığı pazarının Türkiye’de toplam bilanço büyüklüğü 40 milyar TL civarında olduğuna dikkat çeken Altuntaş, “Bankacılık sektörünün sadece yüzde 1.5’u seviyesinde küçük bir pazardan söz ediyoruz. Bu pazarın içinde de dünya standartlarında ilerleyen tek yatırım bankasıyız. Bizim gibi 3-5 tane daha yatırım bankası olsa iş yapar. Piyasada çok iş var” dedi.

SANKİ FERRARİ ALIR GİBİ...

Yatırım bankacılığının kişiye özel elbise dikmek gibi olduğunu ifade eden Altuntaş, “Mesela Ferrari alacaksanız, size ayakkabı numaranızı sorarlar, çünkü pedalı ona göre yapacaklardır. Bizim ürünlerimiz de öyle. Bu kadar esneklik başka hiçbir bankada yok” diye konuştu. Altuntaş, Nurol’un yüzde 35’lik oranla sektörde en yüksek sermaye getirisine sahip banka olduğunu ve son 3 yılda bilançoyu 5 kat büyüttüklerini sözlerine ekledi. 

DALGALI DENİZ BİZİ ETKİLEMEZ

NurolBank'ın sektörde niş ve butik bir oyuncu konusunda olduğunu anlatan Altuntaş, şöyle devam etti: “Standart ürünlerimiz yok.Denizin dalgalı olması bizi etkilemiyor. Aksine yatırım bankacılığının sağladığı esnek köprü finansman ürünleri, bu tür zamanlarda firmalara ciddi anlamda bilançolarını düzeltmede ve bazı dereleri aşmada yardımcı oluyor. Sonrasında ise konvansiyonel bankacılık alanındaki ürünlerle fonlanmaya devam etmelerini sağlıyor.”

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Manchester United´in yıldız futbolcusu Paul Pogba umreye gitti. Yıldız futbolcu Kabe´den çektiği bir

Paul Pogba Kabe´den milyonlara böyle seslendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Böyle veda herkese nasip olmaz!

'Bayrama kadar 860 milyon lira destek vereceğiz'

En Çok Okunanlar