• $8,3491
  • €9,9365
  • 486.208
  • 1399.65
21 Haziran 2021 Pazartesi 18:45 | Son Güncelleme:

44 uçakla 12 bin 200 Rus geliyor

44 uçakla 12 bin 200 Rus geliyor

Bugün Antalya'ya 12 bin Rus geliyor. Rusya'nın Türkiye'ye uçuş yasağını kaldırmasıyla bugün Antalya Havalimanı'na 44 uçakla toplam 12.200 turistin gelmesi bekleniyor. Bu yıl Türkiye'de tatil yapacak Rus sayısı 7 milyonu bulacak.

Rusya'nın Türkiye'ye uçuş yasağını kaldırması sonrası ilk Rus kafile bugün Antalya'ya geliyor. Antalya'daki tesislerde, menülerden dış mekanlardaki etkinliklere kadar Ruslara yönelik hazırlıklar yapılırken, Antalya Havalimanı'na bugün Rusya'dan havalanacak 44 uçakla toplam 12 bin 200 Rus turistin gelmesi bekleniyor.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Ülkeden gelen heyetin Antalya'daki tesislerde yaptığı inceleme sonrası hazırladığı olumlu raporun ardından Rusya, uçuş kısıtlamasını kaldırmıştı. Cuma günü alınan kararın ardından Ruslar, tatil için rezervasyon yaptırmaya başladı. Tesislerde, Rus tatilcilere hitap eden etkinliklere ve menülere ağırlık verilmeye başlandı. Tur operatörleri ise Rusya'dan gelen talebi karşılamak için ulaşım, uçak ve otellerin yanı sıra müze ve ören yerleriyle iletişime geçti. Belek'te hizmet veren 5 yıldızlı Regnum Carya Golf &Spa Resort, koronavirüs öncesinde en son Jennifer Lopez'in ağırlandığı sahneyi açık hava organizasyon alanına dönüştürdü. Rusların animasyon etkinliklerini tercih etmesi nedeniyle son hazırlıkları tamamlayan tesis yönetimi, organizasyonları bu alana yönlendirdi.

PANDEMİ ÖNCESİNE DÖNER

Antalya Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı Recep Yavuz da, Rus turistte pandemi öncesine yaklaşılacağını söyledi. Yazıcı, "Bu sezon 7 milyon Rus turist bekleniyor" dedi.

1 GÜNDE 100 REZERVASYON ALDIK

Rusya'dan 1 gün içinde 100 oda rezervasyonu yapıldığını belirten Regnum Carya Golf&Spa Resort Pazarlama Sorumlusu Ender Bahadır Baran, "Cuma günü kısıtlamanın kalktığı açıklandı ve bir gün sonra 100 oda rezervasyon aldık direkt Rusya'dan. İlerleyen günlerde bu sayı daha da artacaktır" dedi. Antalya'ya Rusya'dan turist getiren büyük tur operatörlerinden birinin operasyon müdürü Yeliz Bilgin Ezici de, "Charter uçuşlar için uçaklar ayarlandı. Telefonlarımız susmuyor. Bu hafta günlük 15-20 bin turist gelecek. Sezon uzar" diye konuştu.

<p>Yangından kurtarılan yavru köpek 'Yanık', afet ekiplerinin maskotu oldu</p><p>Antalya'nın Manavga

Manavgat'ın maskotu 'Yanık'

Van-Hakkari kara yolu yağış nedeniyle ulaşıma kapandı

Sivilce zannetti ama gerçek dehşete düşürdü! Bakın içinden ne çıktı?

Türkiye'deki yangınlarda son durum