• $7,4595
  • €9,01
  • 411.049
  • 1531.05
16 Haziran 2020 Salı 11:52 | Son Güncelleme:

Sağlık Bakanlığı 3 bin sağlık personeli alacak! 3 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı ne zaman?

Sağlık Bakanlığı 3 bin sağlık personeli alacak! 3 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı ne zaman"

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, İstanbul'daki sağlık tesislerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 3 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak. Bu duyurunun ardından 3 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı ne zaman? 3 bin sağlık personel alım şartları nedir? gibi soruların yanıtları araştırılmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan son açıklamaya göre, İstanbul'daki sağlık tesislerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 3 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.3 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı ne zaman? 3 bin sağlık personel alım şartları nedir? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu.  

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile toplam 3.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

3 BİN SAĞLIK PERSONEL ALIM ŞARTLARI NEDİR?

3 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2020/8 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar tercihlerini, 16 Haziran – 22 Haziran 2020 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

<h3>CANER ERKİN'E AF  YOK!</h3><p>Fenerbahçe'de  Caner Erkin belirsizliği sürüyor. Tecrübeli

Haftanın Futbol Başlıkları... Caner Erkin neden kadro dışı?

İzmir'de deniz 50 metre çekildi! Tekneler karaya oturdu

NASA'nın paylaşımı büyük ilgi gördü. İşte Mars'tan en yeni fotoğraflar...

Müslüm Gürses, isminin verildiği müzede anıldı