• $8,4029
 • €10,1727
 • 502.812
 • 1460.86
12 Haziran 2021 Cumartesi 10:35 | Son Güncelleme:

Polis Akademisi yeni polis alımı yapacak mı? 28. Dönem POMEM sınavı ne zaman, tarih belli oldu mu?

Polis Akademisi yeni polis alımı yapacak mı" 28. Dönem POMEM sınavı ne zaman, tarih belli oldu mu"

Polis Akademisi yeni polis alımı bekleyen adaylar, duyuruları yakından takip ediyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan son açıklamalara göre, 27. Dönem POMEM Giriş Sınavı Fiziki Yeterlilik Aşamasına katılacak adayların sınav yeri ve tarihleri belli oldu. Bu dönemin alımına katılamayanlar 28. Dönem POMEM duyurusunu bekliyor. Peki, 28. Dönem POMEM sınavı ne zaman, tarih belli oldu mu? Polis Akademisi yeni polis alımı yapacak mı?

28. Dönem POMEM sınavı ile ilgili aramalar zaman zaman yoğunlaşıyor. 27. Dönem POMEM'i kaçıranlar veya katılamayanlar 28. Dönem POMEM'e müracaat etmek istiyor. Polis olma hayali kuran gençler 28. Dönem POMEM sürecinin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Peki, 28. Dönem POMEM sınavı ne zaman, tarih belli oldu mu? Polis Akademisi yeni polis alımı yapacak mı? İşte son durum...

28. DÖNEM POMEM ALIMI NE ZAMAN?

28. Dönem POMEM sınavına ilişkin yeni bir açıklama yapılmadı. Polis Akademisi tarafından resmi açıklama yapılması halinde haberimiz içerisine eklenecektir.

27. DÖNEM POMEM PARKUR SINAVI YERLERİ AÇIKLANDI

27. Dönem POMEM Giriş Sınavı Fiziki Yeterlilik Aşamasına Katılacak Adayların Sınav Yeri ve Tarihleri açıklandı.

Polis Akademisi Başkanlığı 27. dönem POMEM giriş sınavı fiziki yeterlilik aşamasına katılacak adayların sınav yerleri açıklandı.

27. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı Fiziki Yeterlilik aşamasına katılacak olan adaylar Sınav Merkezlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen sınav tarihi ve Sınav Merkezinde adaylara Fiziki Yeterlilik Sınavı yapılacaktır.

Adayların, Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

POMEM NEDİR?

POMEM, Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere meslek eğitimi veren eğitim öğretim kurumlarıdır. 4 yıllık fakülte mezunlarından aranılan niteliklere sahip olanlara yapılan sınavlarda başarılı olan adaylara, 6 aydan az olmamak üzere eğitim verilir.

İstanbul (Arnavutköy), Mersin, Karabük, Bilecik, Karabük, Çankırı, Amasya (Merzifon), Bursa, Diyarbakır, Erzincan, Kırşehir, Trabzon ve Konya (Ereğli) olmak üzere toplam 36 okulda eğitim vermektedir.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI

Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur" kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçme işlemini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat sınavına tabi tutulurlar.

MÜLAKAT SINAVI

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar.

Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

 • pomem
 • pomem 28. dönem
 • 28. dönem pomem
 • pomem polis alımı
 • pomem duyuruları
 • yeni polis alımı
 • polis akademisi polis alımı
 • polis akademisi 28. dönem pomem
 • 28. dönem pomem ne zaman
<p>Irak'ın kuzeyinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları kapsamında tespit edil

Kuzey Irak'ta 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

WhatsApp mesaj iletme özelliğini sınırlandırdı

Kirpikleriyle dünya rekoru kırdı

F.Bahçe'de beklenmedik ayrılık! Hem de şaka gibi rakama