• $8,626
  • €10,1245
  • 492.11
  • 1385.61
6 Mayıs 2021 Perşembe 21:16 | Son Güncelleme:

2021 POMEM sınavı ne zaman, tarih belli oldu mu? 27. Dönem POMEM parkur sınavı için heyecanlı bekleyiş!

2021 POMEM sınavı ne zaman, tarih belli oldu mu" 27. Dönem POMEM parkur sınavı için heyecanlı bekleyiş!

2021 27. dönem POMEM sınavı ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. POMEM'de ön sağlık kontrolünü geçen adaylar bir sonraki aşama olan fiziki yeterlilik sınavı için tarihin açıklanmasını bekliyor. Bu sınavda başarılı olanlar mülakat için hak kazanmış olacak. Peki, 27. Dönem POMEM parkur sınavı ne zaman, tarih açıklandı mı?

27. Dönem POMEM parkur sınavı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Ön sağlık kontrolünü başarılı olarak tamamlayanlar fiziki yeterlilik sınavına girecekler. Adayların beden kabiliyeti, fiziki yapısı uygulamalı olarak değerlendirmeye tabi tutulacak. Bu sınav sonucuna göre, bir sonraki aşama olan mülakata geçip geçmeyeceği belli olacak. Peki, 27. Dönem POMEM parkur sınav tarihi belli oldu mu? 2021 POMEM sınavı ne zaman yapılacak?

POMEM SINAVI 2021 NE ZAMAN OLACAK?

POMEM fiziki yeterlilik sınav tarihine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. Sınav tarihinin açıklanması halinde haberimiz içerisine eklenecektir.

28. Dönem POMEM sınavı ne zaman? 2021 yeni polis alımları yapılacak mı?

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI NEDİR?

Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur" kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçme işlemini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat sınavına tabi tutulurlar.

UYARI: Fiziki yeterlilik sınavında adayların tabi tutulacağı parkur ve talimatı ayrıca Polis Akademisi Başkanlığının www.pa.edu.tr resmi internet sayfasından duyurulacaktır. Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavında yanlarında spor hareketlerine uygun kıyafet ve ayakkabı getirmeleri faydalarına olacaktır.

MÜLAKAT SINAVI

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar.

Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

SINAV SONUÇ LİSTESİNİN BELİRLENMESİ VE İLANI

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25'i ve mülakat sınavı puanının %50'sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS'den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilir.

UYARI: Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

  • 27. Dönem POMEM
  • 27. Dönem POMEM parkur
  • 27. Dönem POMEM ne zaman
  • pomem fiziki yeterlilik sınavı
  • 2021 pomem
  • 27. dönem pomem sonuçları
<p>Milli insansız hava araçlarından TEKNOFEST uçuşu... Bayraktar ve Akıncı birlikte uçacak.</p>

Bayraktar ve Akıncı birlikte uçacak

Galatasaray Kayseri'de

Etna Yanardağı'ndaki hareketlilik korku yarattı

TEKNOFEST İstanbul'da Türk Yıldızları'ndan muhteşem gösteri