• $7,2872
  • €8,791
  • 404.017
  • 1527.45
05 Şubat 2021 Cuma 15:36 | Son Güncelleme:

MSÜ başvurusu nasıl yapılır?

MSÜ başvurusu nasıl yapılır"

MSÜ 2021 başvuruları için geri sayım sona erdi. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı öncesi bugün binlerce kişi için büyük gün.

MSÜ 2021 yılı başvuruları için heyecanlı bekleyiş bugün sona erdi. ÖSYM sınav takviminin yayımlanmasının ardından MSÜ başvuru tarihleri de belli oldu.

2021 MSÜ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

MSÜ 2021 başvuruları 27 Ocak ve 23 Şubat tarihleri aralığında kabul edilecek. Adaylar ÖSYM tarafından yayınlanacak olan başvuru kılavuzuna göre işlemlerini yapacaklar. Sınav ise 4 Nisan tarihinde yapılacak.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklardır.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

<p><span>Sivas'ta yaşayan ev hanımı Nilgün Bozalioğlu, yaptığı bez bebeklerle hem gelir elde ediyor

Torununa yaptığı bez bebek 50 yaşından sonra iş sahibi yaptı

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu