• $13,4857
  • €15,3103
  • 769.202
  • 1879.62
13 Temmuz 2021 Salı 07:32 | Son Güncelleme:

13 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yattı mı? Temmuz ayı evde bakım parası yatan iller hangileri?

13 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yattı mı" Temmuz ayı evde bakım parası yatan iller hangileri"

Evde bakım maaşı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Ödeme bekleyen tüm vatandaşlar 13 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yattı mı? Temmuz ayı evde bakım parası yatan iller hangileri? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Evinde ağır hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin bakımını üstlenen vatandaşların faydalandığı evde bakım parasının yatıp yatmadığını sorgulayabiliyorsunuz. İşte tüm merak edilenler..

Her ay devlet tarafından evinde ağır hasta, yaşlı ve engelli kişilere bakmakla yükümlü olan kişilere verilen evde bakım maaşı ödemelerinin yapılıp yapılmadığı merak ediliyor. 13 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yattı mı? Temmuz ayı evde bakım parası yatan iller hangileri? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Evde bakım parası ödemelerine dair tüm detayları sizler için derledik...

13 TEMMUZ 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

Evde bakım maaşları her ay olduğu gibi bu ayında 15'i yani 15 Temmuz Perşembe itibariyle ödenmeye başlanacak. Dolayısıyla Temmuz ayı ödemeleri henüz başlamadı.

EVDE BAKIM MAAŞI NEDİR?

Başkasının yardımı ve bakımı olmadan, gündelik hayatını devam ettirmesi mümkün olmayan, yeme-içme, insani ihtiyaçlarını tek başına gideremeyen, engellilere verilecek engelli sağlık kurulu raporlarında 'Ağır Engelli' raporu bulunanlar için evde bakım desteği parası ödenmektedir.

Engelli bireylerin hayatlarının idamesini evde yürütecek kişilere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ödenen ücrete evde bakım desteği denilmektedir.

Evde bakım desteği engelli bireylerin kendisine değil, bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere yapılan destektir.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Evde Bakım maaşı ödemelerini e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayınız. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI

Evde bakım maaşı bakiye takibi SMS yolu ile de gerçekleştirilebilir. Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne "BAKIYE" yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

  • 12 Temmuz 2021 evde bakım maaşı
  • 12 temmuz evde bakım parası
  • evde bakım maaşı yattı mı
  • evde bakım maaşı yatan iller
  • evde bakım parası güncel liste
Dünyada 3'üncü olacak... Dev projede geri sayım başladı
Dünyada 3'üncü olacak... Dev projede geri sayım başladı

Dünyada 3'üncü olacak... Dev projede geri sayım başladı

Borsa rekor seviyeyi gördü
Borsa rekor seviyeyi gördü

Borsa rekor seviyeyi gördü

Başkan Erdoğan'dan asgari ücret mesajı! Büyük artış geliyor...
Başkan Erdoğan'dan asgari ücret mesajı! Büyük artış geliyor...

Başkan Erdoğan'dan asgari ücret mesajı! Büyük artış geliyor...

<p class='MsoNormal'>Peki, Başkan Erdoğan grup konuşmasında hangi mesajları  verdi? Asgari ücretin n

Başkan Erdoğan açıkladı: Asgari ücrette tarihi zam

Koronavirüse karşı en dayanıklı ülkeler açıklandı! Türkiye 13 basamak yükseldi

Acai üzümünün faydaları nedir? Nasıl tüketilir?

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı