• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Eylül 2020 Cuma 09:30 | Son Güncelleme:

Zoom nasıl indirilir, Türkçe kurulu nasıl? Zoom giriş ekranı...

Zoom nasıl indirilir, Türkçe kurulu nasıl" Zoom giriş ekranı...

Zoom, uzaktan eğitim modelinde sıkça kullanılan uygulamaların başında geliyor. Zoom programını bilgisayarına ya da telefonuna kuracak kişiler, derslerini ve görüşmelerini bu platform üzerinden yapacak. Ücretsiz olan Zoom programına, Gmail hesabınızla bağlanabilirsiniz.

Zoom girişi ve kurulumu basit olmakla beraber ücretsiz bir görüntülü konuşma uygulamasıdır. Zoom, videolu, sesli sanal sınıflar ve odalar oluşturmaktadır. Salgın sonrası dersler, toplantılar çevrim içi platformlar üzerinden işlenmeye başlandı. Telefonlara ve bilgisayarlara indirilen Zoom programına Gmail ya da Facebook hesabınızla bağlanabilirsiniz. 

ZOM PROGRAMI NASIL KURULUR?

Öncelikle ‘zoom.us’ adlı sitenin kendi ana sayfasını açmak gerekiyor. Açılan ekran üzerinden Sign Up Free seçeneğine tıkladıktan sonra çıkan ekrana mail adresi yazılıyor. Mail adresine gelen doğrulama linki alındıktan sonra Download ve Run Zoom dedikten sonra programı indirme işlemi tamamlanıyor.

ZOOM GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Zoom uygulamasını indirdikten sonra ana ekran üzerinde yer alan ifadeler kısmında; online ders yapmak için tıkla, yeni bir online derse katılma, ders planlama gibi farklı İngilizce seçenekler yer alıyor. Öğretmenler online ders yapmak için ‘New Meeting’, yeni bir online derse katılmak isteyen öğrenciler ‘Join’, ders planlama kısmı ise ‘Meetings’ olarak yer alıyor.

Yeni bir ders başlatmak için “New Meeting” ikonuna tıklanıyor. Burada verilen meeting ID numarası öğrencilere veriliyor. Öğretmenler, Start Meeting tuşuna basıp derse başladıktan sonra öğrenciler ile ID'yi paylaşıp derse başlayabiliyorlar. Öğrencileri verilen ID ile Zoom uygulaması üzerinden herhangi bir üyelik işlemi yapmadan derse katılım sağlayabiliyor.

ZOOM PROGRAMI TÜRKÇE'YE NASIL ÇEVRİLİR?

Zoom uygulaması İngilizce bir programdır. Zoom için henüz Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

ZOOM UYGULAMASI NEDİR?

Şirket, dokuz yıl önce Çin kökenli Amerikan iş insanı 50 yaşındaki Eric Yuan tarafından kuruldu.

Yuan, şirketi kurmadan önce Amerikan teknoloji devi Cisco Systems'in mühendislik biriminin başkan yardımcılığı görevindeydi.

Zoom'da düzenlenen toplantılara 2015 yılında katılan kişi sayısı 40 milyondu. Şirket 2019 yılında halka arz edildi ve piyasa değeri 16 milyar dolara yükseldi.

<p>Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 1

İzmir'deki 6.6 şiddetindeki depremin ürkütücü sesi ortaya çıktı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mavi Balina-2020 Davet Tatbikatı başladı

Burçlar kasım ayına nasıl başlayacak? 31 Kasım 2020 burç yorumları