• $7,4021
  • €9,0182
  • 441.016
  • 1537.05
12 Ocak 2021 Salı 09:40 | Son Güncelleme:

Okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman? MEB'ten yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman" MEB'ten yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar ne zaman açılacağına yönelik aramalar sürüyor. Bugün düzenlenecek olan yılın ilk Kabine toplantısı sonrası okullarda ne zaman açılacağı da konuşulması beklenen konu başlıklarından oldu. Milli Eğitim Bakanlığı salgın dolayısıyla yüz yüze eğitime ara vermiş ve dersler çevrim içi platformlar üzerinden işlenmeye başlanmıştı. Okullar ne zaman açılacak 2021?

Okullar ne zaman açılacak sorusu gündemde yer alan ana konularda oluyor. Koronvirüs salgını süreci ile okullarda yüz yüze eğitime ara verilmişti. Öğrenciler dersleri online platform EBA üzerinden alıyordu. Bugün Başkan Erdoğan önderliğinde düzenlenecek olan Kabine toplantısı sonrası gözler okulların açılacağı tarihe çevrildi. Peki, Okullar ne zaman açılacak 2021?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK 2021?

Başkan Erdoğan'da son Kabine toplantısında "Okullarımızdaki yüz yüze eğitime verdiğimiz arayı 15 Şubat 2021'e kadar uzatıyoruz." ifadelerine yer vermişti. Yeni gelişmeler olunca haberimize eklenecektir.

Bakan Ziya Selçuk, "15 Şubat'ta hangi gruplarda yüz yüze eğitime geçebiliriz, hazırlık yaptık. Açıklayabilmek için salgının seyriyle ilgili verileri görmeliyiz." şeklinde açıklama yapmıştı.

Ayrıca Ziya Selçuk, "Okulları açmadık çünkü bizim koşullarımız, ülkemizin yapısı, sosyal hayatımız, düğünlerimiz, cenazelerimiz, bütün bunların sosyo antropolojik fotoğrafına bakmak zorundayız." şeklinde konuştu.

"DİJİTAL KARNE SÖZ KONUSU"

"Yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz yok. Dijital karne söz konusu." diyen Selçuk, liseler için birinci dönemle ilgili notlandırma süreci bittikten sonra karne olabileceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Hiçbir şekilde sınav yok dersek bu, önümüzdeki 5-6 senenin eğitim sistemini felç etmeye yönelik bir şeye dönüşecek." dedi.

<p>Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz kararını açıkladı. Yüzde 17 olan politika faizi artmad

Yılın ilk faiz kararı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Uludağ'a yerleşen çiftin kentten uzak sıra dışı hayatı

Binlerce su maymunu taşkın nedeniyle Edirne'ye geldi