• $8,3272
  • €10,1569
  • 500.592
  • 1463.97
05 Mayıs 2021 Çarşamba 09:46 | Son Güncelleme:

Ziya Selçuk Akşam Tv'ye açıkladı! Öğretmen atamaları yapılacak mı? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Ziya Selçuk Akşam Tv'ye açıkladı! Öğretmen atamaları yapılacak mı" Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Akşam TV canlı yayınına katıldı. Aksam.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Serkan Fıçıcı'nın programına konuk olan Ziya Selçuk gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Selçuk "Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?" ve "Öğretmenler için ek atama olacak mı?" gibi merak edilen birçok konuya açıklık getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Akşam TV'de aksam.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Serkan Fıçıcı'nın programına konuk oldu. Yüz yüze eğitim ve öğretmen atamaları ile ilgili birçok konuya değinen Ziya Selçuk koronavirüs döneminin zorluklarını anlattı. Uzaktan eğitimde tatmin edici sonuçların alındığını belirten Selçuk "Sınavlar iptal olacak mı?" sorusunu yanıtladı. Peki, Yüz yüze eğitim ve sınavlar ne zaman yapılacak? Engelli öğretmen atamaları yapılacak mı?

YÜZ YÜZE SINAVLAR İPTAL OLACAK MI?

Ziya Selçuk yüz yüze sınavlar ile ilgili olarak: "Bir dönemde 3 sınav yapmamız gerekirken, tek sınav yapıyoruz. Bizim bir not vermemiz gerekiyor. Hiç merak etmesinler. Onların hayrına olmayan hiçbir şey yapmayız. Geleceği de düşünmek zorundayız." cümlelerine yer verdi.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMALARI YAPILACAK MI?

Selçuk, engelli öğretmen atamaları ile ilgili; "Bize düşen onlara düşen bu hakkı teslim etmek için daha çok çalışmak. Uzun yıllar boyunca AK Parti döneminde 40 bin atama yapıldı. Bu sene salgın koşulları nedeniyle 20 bin ile sınırlı kaldı. Bunun artması noktasında arzumuz ve başvurumuz var. Bu talepler devam ediyor. Bütçe imkanları çerçevesinde ne yapılabilirse yapacağız." dedi.

<p>MGM Hava Tahmin Uzmanı Şahin Şahbaz,</p><p>'Balkanlardan gelen yağışlı ve serin bir hava cuma, cu

Meteorolojiden gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Arjantin'de ''İsrail'i kınama, Filistin ile dayanışma'' gösterisi düzenlendi

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu