• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
22 Ocak 2021 Cuma 21:17 | Son Güncelleme:

Bakan Selçuk açıkladı: Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak?

Bakan Selçuk açıkladı: Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak" Okullar ne zaman açılacak"

Okullarda bugün 1. dönem sona erdi. Öğrenciler karnelerine dijital ortamda erişebilecekler. Uzaktan eğitim ile süren birinci dönemden sonra okullarda yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2. döneme dair merak edilenlerin tümünü yanıtladı...

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Okullar 2. dönem için ne zaman açılacak? gibi soruların yanıtları tüm öğrenciler ve veliler tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında TRT EBA, EBA ve canlı sınıf uygulamaları, basılı ve dijital yardımcı kaynaklarla yürütülen uzaktan eğitim bugün sona erdi. Yaklaşık 18 milyon öğrenci 3 hafta sürecek yarıyıl tatiline başladı.  

YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada "2. dönemde salgının yolumuzdan çekildiği oranda okullarımıza döneceğiz. 15 Şubat'tan itibaren de sizleri okullarımıza çağırmak istiyoruz. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz" dedi.

İşte Bakan Selçuk'un açıklamalarından öne çıkanlar:

2. dönemde salgının yolumuzdan çekildiği oranda okullarımıza döneceğiz. 15 Şubat'tan itibaren de sizleri okullarımıza çağırmak istiyoruz. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz.

Her güne özel etkinlikler hazırladık. Birlikte 23 gün tatil etkinlikleri adı verdiğimiz etkinliklerle her gün farklı etkinlikler yapabileceksiniz. Tatil etkinliklerinde içeriğinde, harf, sayı, renk gibi kavramlara farklı açıdan bakmamızı sağlayacak etkinlikler var. Bu tatil etkinliklerini ilkokul, ortaokul ve lise için ayrı ayrı hazırladık.

Öğretmenlerinize her zaman şükran duygularım var, sizleri yalnız bırakmadılar. Çok teşekkür ediyorum.

Bakan Selçuk, açıklamalarından sonra uzaktan bağlantı yöntemiyle öğrencilerle sohbet etti.

<p>İstanbul Halkalı'da büyük bir yangın çıktı. </p><p>Dumanlar kilometrelerce öteden görülürken, eki

Halkalı'da iş yeri yangını

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek