• $ 5,8867
  • € 6,4912
  • 281.597
  • 95257.6
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Yurtdışında doktora yapacak gençlere TÜBİTAK bursu

Yurtdışı Doktora Burs Programı kapsamında Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu TÜBİTAK tarafından burs verilecek alanları belirledi. Başvurular 21 Ekim’de sona erecek. 

Yelda GÖKDAĞ

TÜBİTAK, doktora eğitimini yurtdışında tamamlamak isteyen öğrenciler için yeni bir çağrıya çıktı. Öncelikli alanlar ise Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu tarafından belirlendi. 

17 ALAN BELİRLENDİ 

TÜBİTAK programı kapsamında ‘Bilgi Güvenliği, Biyoenerji, Blok Zincir Teknolojileri, Bulut Bilişim, Eklemeli İmalat, Nesnelerin İnterneti, Yapay Zekâ ve Makine Öğrenmesi’ de dahil olmak üzere 17 alanda eğitim bursu verilecek. 21 Ekim’de sona erecek başvuruların ardından programa uygun öğrenciler arasında seçim yapılacak. 

GÜNEY KORE’DE STAJ İMKANI 

TÜBİTAK, Güney Kore’de yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrencilere bir hazırlık niteliğinde olan KIST Staj Programını da 9 Eylül tarihinde başlattı. Lisans, yüksek lisans mezunu veya Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek, 2020 Güz döneminde Kore Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’ne yüksek lisans, doktora başvurusu yapmayı planlayan herkes programa başvuru yapabilecek. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Bangkok Post´un haberine göre, kurtarma ekipleri, Krabi bölgesindeki bir kanalizasyondan 4 metre

4 Metrelik Kral Kobra Yılanı Kanalizasyondan Çıkarıldı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

'Üçlü pist' ABD'den sonra ilk kez İstanbul'da uygulanacak

Emekli çift üretmeye başladı! Tanesi 10 lira, taleplere yetişemiyorlar