• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
04 Haziran 2020 Perşembe 15:28 | Son Güncelleme:

Üniversite kayıtları dondurabilecek mi?

Üniversite kayıtları dondurabilecek mi"

YÖK'ten son dakika kayıt dondurma açıklaması geldi. YÖK Yürütme Kurulu internet erişimi sıkıntısı vb. şikayetleri de dikkate alarak bahar yarıyılı için isteyen öğrencilere kayıt dondurma hakkı verildiğini duyurdu. İşte detaylar...

Üniversite kayıtları dondurabilecek mi? sorusunun yanıtı arama motorlarında yoğun olarak araştırılmaya başlandı. YÖK'ten son dakika kayıt dondurma açıklaması geldi. Binlerce üniversite öğrencisini ilgilendiren açıklamada kayıt dondurmalarına ilişkin duyuru yapıldı.

SON DAKİKA KAYIT DONDURMA AÇIKLAMASI

YÖK Yürütme Kurulu internet erişimi sıkıntısı vb. şikayetleri de dikkate alarak "bahar yarıyılı" için isteyen öğrencilere kayıt dondurma hakkı verildiğini açıkladı. YÖK'ün açıklaması şu şekilde:

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) alınan yeni kararla, Kovid-19 nedeniyle önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören öğrencilerin talep etmeleri halinde 2019-2020 akademik yılı bahar döneminde kayıtlarını dondurabilmesine; tez savunma ve yeterlik sınavlarının ise denetlenebilir olma ve kayıt altına alınmak şartıyla video konferans gibi dijital imkanlar ile yapılabilmesine imkan sağlandı.

YÖK tarafından, rektörlüklere gönderilen yazıda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle üniversitelerde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmaması yönünde alınan karar hatırlatıldı.

Bu kapsamda üniversitelerde eğitim, sadece uzaktan öğretim, açık öğretim ve dijital öğretim yöntemi ile yapılacak ve derslerin teorik kısımlarının gerekli teknik alt yapı ve yeterliğe sahip olmaları halinde uzaktan ve dijital öğretim yöntemle yapılması konusunda üniversiteler yetkili olacak.

<p>Okurlarından gelen 'Kullanmış olduğunuz dil, çoğu kez 'ağdalı ve anlaşılması güç' noktasında gele

'Türkçenin inceliklerini kullanmazsak yok olup gidecek'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Binbir derde deva mucize besin siyah turpun faydaları

Türkiye'nin ''en yüksek ayaklı viyadüğü'' Eğiste Viyadüğü'nde yüzde 22'si tamamlandı