• $8,296
  • €10,0103
  • 484.99
  • 1426.68
09 Mart 2020 Pazartesi 15:42 | Son Güncelleme:

YÖKDİL puan hesaplama nasıl yapılır?

YÖKDİL puan hesaplama nasıl yapılır"

YÖKDİL sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Sınavda adaylara 80 soru için 180 dakika süre verildi. . Sınava giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar.

YÖKDİL sonuçları ile ilgili ÖSYM açıklaması araştırılan konular arasında yerini aldı. Sınava giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. Haberimiz içerisinden konu ile ilgili ÖSYM açıklamasına ulaşabilirsiniz.

YÖKDİL SONUÇLARI NE ZAMAN

Sınav sonuçları 26 Mart 2020 tarihinde erişime açılacak.

SINAV İTİRAZI NASIL YAPILIR?

Adaylar sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını sınav takviminde belirtilen tarihler arasında, yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların her bir itiraz türü için ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla 10 (on) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını sınav takviminde belirtilen tarihler arasında, yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla 10 (on) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

<p>Dr. Okan Güray Bülbül konuya ilişkin şöyle dedi:</p><p>Çalışma hayatında da çalışanların a

Çalışma hayatında aşı nasıl teşvik edilir?

İstanbul'da ramazanın son cuma namazı, Kovid-19 tedbirleriyle camilerde kılındı

Türkiye'nin hava savunması ''Hisar''a emanet

Edirne'deki Eski Cami'de bulunan Rükn-i Yemani ramazanda ilgi görüyor