• $9,3723
  • €10,9132
  • 534.265
  • 1417.7
27 Ağustos 2021 Cuma 09:21 | Son Güncelleme:

YÖKDİL ne zaman, saat kaçta yapılacak? YÖKDİL 2 sınav giriş belgesi nasıl alınır?

YÖKDİL ne zaman, saat kaçta yapılacak" YÖKDİL 2 sınav giriş belgesi nasıl alınır"

YÖKDİL sınavına katılım sağlayacak olan adayların, sınav yeri belgeleri geçtiğimiz hafta erişime açıldı. YÖKDİL 29 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak. Adaylar, YÖKDİL sınava giriş belgesini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecekler. Peki, YÖKDİL ne zaman, saat kaçta? YÖKDİL 2 sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte tüm merak edilenler...

2021-YÖKDİL/2 Sınavı, 29 Ağustos 2021 tarihinde; İngilizcede Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde merkezi olarak gerçekleştirilecek. Adayların sınav giriş belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Peki, YÖKDİL ne zaman, saat kaçta? YÖKDİL 2 sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte YÖKDİL hakkında tüm detaylar...

YÖKDİL NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

2021-YÖKDİL/2 Sınavı, 29 Ağustos 2021 tarihinde; İngilizcede Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde sadece Sosyal Bilimler alanında yapılacaktır. Sınav, saat 10.15'de başlayacak ve 3 saat (180 dakika) sürecek.

YÖKDİL 2 SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecek. Adayların bu belgeyi, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, sınav tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden başlamak üzere edinmeleri gerekmektedir.

YÖKDİL 2 SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Hiçbir aday sınava giriş belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile sınav gününden önce gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır.

Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar tekrar internetten edinebileceklerdir. Adaylar internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

  • YÖKDİL ne zaman
  • YÖKDİL saat kaçta
  • YÖKDİL saati
  • YÖKDİL 2 sınav giriş belgesi
  • YÖKDİL 2 tarihi
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar