• $9,6187
  • €11,2009
  • 553.696
  • 1465.39
27 Ağustos 2021 Cuma 09:46 | Son Güncelleme:

YÖK toplantısı ne zaman, bugün mü? YÖK toplantısı hangi gün yapılacak?

YÖK toplantısı ne zaman, bugün mü" YÖK toplantısı hangi gün yapılacak"

YÖK toplantısı hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler araştırmalarını hızlandırdı. Konuya dair detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, YÖK toplantısı ne zaman, bugün mü? YÖK toplantısı hangi gün yapılacak? gibi sorulara yanıt aramaya başladı. İşte merak edilenler...

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, rektörlerle bir araya gelecek. Toplantının ne zaman gerçekleşeceğini öğrenmek isteyen vatandaşlar ise YÖK toplantısı ne zaman, bugün mü? YÖK toplantısı hangi gün yapılacak? gibi soruların cevabını araştırmaya devam ediyor. Haberimizin içerisinden YÖK toplantısına dair detaylara ulaşabilirsiniz.

YÖK TOPLANTISI NE ZAMAN?

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Tunçalp Özgen Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek toplantıda, YÖK'ün geleceğe dair yeni vizyonunu paylaşacak Prof. Dr. Özvar, akademik yeni yıl öncesi rektörlere hitap edecek.

Toplantıda, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında üniversitelerde uygulanacak eğitime ilişkin karşılıklı istişareler yapılacak.

YÖK HAKKINDA

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 1982 Anayasası'nın 131. maddesi esasında; "Yükseköğretim kurumlarının öğretimini planlamak, düzenlemek, yönetmek, denetlemek, yükseköğretim kurumlarındaki eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma faaliyetlerini yönlendirmek bu kurumların kanunda belirtilen amaç ve ilkeler doğrultusunda kurulmasını, geliştirmesini ve üniversitelere tahsis edilen kaynakların etkili bir biçimde kullanılmasını sağlamak ve öğretim elemanlarının yetiştirilmesi için planlama yapmak maksadı ile" kurulmuş olan kurum. Anayasa'ya göre; Kurulun teşkilatı, görev, yetki, sorumluluğu ve çalışma esasları kanunla düzenlenir.

Söz konusu kanun 1981'de çıkarılan 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'dur.

Bu kanuna göre Yükseköğretim, akademik, kurumsal ve idari yönden yeniden yapılanmamıştır. Kanunla Türkiye'deki tüm yükseköğretim kurumları Yükseköğretim Kurulu (YÖK) çatısı altında toplanmış, akademiler üniversitelere, eğitim enstitüleri eğitim fakültelerine dönüştürülmüş ve konservatuvarlar ile meslek yüksekokulları üniversitelere bağlanmıştır. Böylece, söz konusu kanun hükümleri ve Anayasa'nın 130. ve 131. maddeleriyle kendisine verilen görev ve yetkiler çerçevesinde özerkliğe ve kamu tüzel kişiliğine sahip bir kuruluş olan Yükseköğretim Kurulu, tüm yükseköğretimden sorumlu tek kuruluş haline gelmiştir

  • YÖK toplantısı
  • YÖK toplantısı ne zaman
  • YÖK toplantısı hangi gün
  • YÖK toplantı tarihi
<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Liman kenti Kaunos'taki Bizans kilisesi ve mezarlar gün yüzüne çıkarılıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kore'de heyetler arası görüşme gerçekleştirdi

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı