• $7,5575
  • €8,9826
  • 473.93
  • 1111.96
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
04 Ağustos 2020 Salı 09:27 | Son Güncelleme:

YÖK Sanal Fuarı 2020 ne zaman başlayacak? YÖK online tercih fuarı nedir?

YÖK Sanal Fuarı 2020 ne zaman başlayacak" YÖK online tercih fuarı nedir"

YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversite tercihi sürecinde öğrencilere kolaylık sağlamak amacıyla "Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020" düzenleyeceklerini bildirdi. YÖK Sanal Fuarı ile üniversiteler dijital platformda adaylara tanıtılacak. Böylelikle öğrenciler tercih sürecinde yönsüz kalmayacak.

YÖK Sanal Fuarı başlıyor. YÖK Başkanı Yekta Saraç, Twitter hesabı üzerinden duyuru yaptı. Saraç, aynı zamanda sınava giren öğrencileri gösterdikleri performans dolayısıyla tebrik etti. YÖK Sanal Fuarı ile öğrencilerin tercih sürecini sıkıntısız şekilde geçirmeleri amaçlanırken, pandemi döneminde yaşadıkları yönsüzlüğün de giderilmesi isteniyor.

YÖK SANAL FUARI NEDİR?

YÖK'ün internet sitesinden yapılan açıklamada da dijital ortamda 4-7 Ağustos'ta düzenlenecek fuarda; yükseköğretim kurumlarındaki programlar, bölümler, konaklama ve burs imkanları, sosyal ve kültürel faaliyetler anlatılacak.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, konuya ilişkin sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu;

"İçinde bulunduğunuz şartları da dikkate alarak, üniversite tercihi yapacak adaylarımıza bu süreci kolaylaştırmak için 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' adıyla üniversitelerimizi dijital platformda size tanıtmak amacıyla fuar düzenleyeceğiz. YÖK çatısı altında, 200 yükseköğretim kurumunun katılımı ile gerçekleştirilecek Sanal Fuarda, okumak istediğiniz üniversite ile ilgili merak ettiğiniz hususları canlı sohbet ortamında üniversitelerimizin yetkililerinden öğrenebileceksiniz. Bu Fuarın, tercih sürecinizi kolaylaştıracağına, daha doğru bir program ve üniversite tercihi yapabilmenize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yapacağınız tercihin size, ailenize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum."
<p class='MsoNormal'>Tuzla’da 67 yaşındaki komşusunu darp eden Halil Sezai ise tutuklandı.  Ak

“Şımarık Ünlüler Sendromu'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Defineciler 5 bin yıllık tarihi talan etti! 'Osmanlılara, Selçuklulara ve Karakoyunlulara ait çok sayıda mezar vardı'