• $7,1706
  • €8,7294
  • 414.373
  • 1483.02
17 Şubat 2021 Çarşamba 10:07 | Son Güncelleme:

YÖK başarılı sıralaması şartı değişti mi? Hukuk Fakültesi başarı sıralaması kaç oldu?

YÖK başarılı sıralaması şartı değişti mi" Hukuk Fakültesi başarı sıralaması kaç oldu"

YÖK başarılı sıralaması gündemde yerini aldı. Hukuk Fakültesine öğrenci alımlarından geçerli olacak başarılı sıralaması 2022 YKS yerleştirmelerinde etkin olacak. YÖK, bu uygulamanın ülkemizde bulunan hukuk fakültelerinin nitelik ve kalitesinin yükseltilmesinin hedef alındığının altını çizdi. YÖK başarılı sıralaması şartı 2021 kaç oldu?

Hukuk Fakültesi başarı sıralaması değişti. Yükseköğretim Kurumu tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'de toplamda 84 hukuk fakültesinin bulunduğu ve bu fakültelerde nitelik ve kalitenin arttırılmasının temel hedef olduğu belirtildi. YÖK başarılı sıralaması şartı 2021 kaç oldu? Hukuk Fakültesi başarı sıralaması değişti mi?

YÖK BAŞARILI SIRALAMASI ŞARTI 2021 KAÇ OLDU?

YÖK'ten yapılan resmi açıklamada şu şekilde:

"Hukuk fakültelerine yerleştirmedeki başarı sıralaması şartı, YÖK Genel Kurulu'nun 11.02.2021 tarihli kararıyla 2021-2022 yılı öğrenci yerleştirmelerinde geçerli olmak üzere 125.000'den 100.000'e yükseltilmiştir."

YÖK yaptığı diğer açıklamalarda şunlara dikkat çekti:

"Hukuk fakültelerimizdeki eğitim ve öğretim programlarının niteliğini teminen; 'Asgari Öğretim Üyesi Sayısı Şartı', 'Hukuk Meslekleri İcra Sınavı' ve 'Başarı Sıralaması Şartı' gibi bir dizi tedbir aldık, almaya da devam ediyoruz. Bu kapsamda son olarak Adalet Bakanlığı'nın ilettiği talebi de dikkate alarak hukuk fakültelerine yerleştirmedeki başarı sıralaması şartını bu sene değil, önümüzdeki sene (2022-YKS) yerleştirmelerinde geçerli olmak üzere 125 binden 100 bine yükseltme kararı aldık.

Bu değişikliğin, üniversite adaylarımız ile ailelerinin yapmış oldukları hazırlıklarının, idareye olan güveninin korunması ve de vakıf üniversitelerine planlamalarını daha rasyonel yapmaları için vakit tanınması açısından 2022-YKS itibarıyla uygulamaya girmesini kararlaştırdık. Yeni YÖK olarak, karar süreçlerinde tedriciliğe özel önem veriyoruz. Bu kapsamda almış olduğumuz bu yeni kararın ülkemizdeki hukuk eğitimi açısından hayırlara vesile olmasını temenni ederiz."

<h3>Başkan Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Gara tepkisi</h3><h3>'KATLİAMI ÜSTÜME YIKMAK İSTEDİ'</h3><p>G

24 Şubat 2021 Güncel Haberler

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü