• $7,8944
  • €9,3128
  • 482.898
  • 1206.95
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
27 Haziran 2020 Cumartesi 09:11 | Son Güncelleme:

YKS'de maske takmak zorunlu mu? YKS'de maske takılacak mı?

YKS'de maske takmak zorunlu mu" YKS'de maske takılacak mı"

27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS için sayılı günler kaldı. Sınava girecek olan adaylar sınavda maske zorunluluğu konusunda verilen kararları yakından takip ediyorlar. YKS'de maske takmak zorunlu mu, sorusu kafalarda soru işaretleri yaratıyor. YKS'de maske zorunluluğu ve maskenin çıkarılıp çıkarılamayacağı konusundaki ayrıntılı bilgilendirmeyi haberimizin içerisinden bulabilirsiniz.

YKS'de maske takmanın zorunlu olup olmadığı merak ediliyor. 27-28 Haziran yani bu hafta sonu yapılacak olan YKS için sınava girecek olan adaylar maske zorunluluğu olup olmadığını araştırıyorlar. Konuya ilişkin ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün açıklamalarda bulundu ve kafalardaki soru işaretlerini giderdi. Sınavda maske takma zorunluluğu ile ilgili detaylar haberimizde...

YKS'DE MASKE TAKMAK ZORUNLU MU?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabı üzerinden hafta sonu yapılacak olan YKS ile ilgili bilgilendirmeleri paylaştı.

Sınavın 3 oturum halinde yapılacağını ve sınav sürelerini yeniden hatırlatan Prof. Dr. Aygün, sınav binalarının sınavdan önce detaylı olarak temizleneceğini ve dezenfekte edileceğini vurguladı. Prof. Dr. Aygün, "Bina önlerinde yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için sınava en fazla bir yakınınızla geliniz. Sınav binalarının bahçelerine adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmayacaktır." uyarısında bulundu.

Prof. Dr. Aygün, bina girişinde adayların ellerine dezenfektan uygulanacağını, adaylara maske ve el dezenfektanı dağıtılacağını da aktardı. Aynı zamanda adayların kendi maskeleri, siperlikleri ve el dezenfektanlarıyla sınava girebileceğinin altını çizerek şunları kaydetti;

"Sınav görevlilerimiz lateks eldiven kullanacaktır. Adaylar sınav salonlarına geçip sıralarına oturduktan sonra sınav süresince maskelerini çıkarabilecektir. Ancak sınav görevlilerimiz maskelerini çıkarmayacaktır."

EN AZ 1 SAAT 15 DAKİKA

Prof. Dr. Halis Aygün, sınava girecek olan adayların sınav saatinden en az 1 saat 15 dakika önce sınav binasında hazır olmaları uyarısında bulunarak şu bilgileri verdi:

"Sınava giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi olmadan sınava giremeyeceğinizi unutmayınız. Adaylar, sabah oturumlarında saat 10.00'dan sonra, öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Detaylı bilgi için //osym.gov.tr sitemizden 2020-YKS Kılavuzu'nu dikkatlice okuyunuz. Sorularınız için 444 OSYM (6796) Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz."

<p>Gaziantep'te seyir halindeyken eline aldığı telefonla video çeken otobüs şoförü görenleri hayret

Otobüs şoföründen pes dedirten hareket: Direksiyon başında video çekti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Oyuncu Selim Erdoğan cezaevinden çıktı! Yaşadığı zor günleri anlattı

20 Ekim altın fiyatları ne kadar, kaç TL oldu?