• $7,6604
  • €8,9115
  • 458.493
  • 1124.17
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
17 Temmuz 2019 Çarşamba 21:28 | Son Güncelleme:

YKS cevap kağıdı erişime açıldı! İşte 2019 yılı YKS cevap anahtarı

YKS cevap kağıdı erişime açıldı! İşte 2019 yılı YKS cevap anahtarı

YKS cevap anahtarı ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması yapıldı. YKS 2019 cevap anahtarı erişime açıldı. Adayların, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yapmaları gerekiyor. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İşte YKS soruları ve cevapları

YKS cevap anahtarı ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı ve cevaplar adayların erişimine açıldı. YKS cevap kağıdı nasıl görüntülenir? Üniversite sınavına giren adaylar, kurumun resmi internet sitesi üzerinden sorulara verdikleri cevaplara ulaşabiliyorlar. Adayların, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr  adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yapmaları gerekiyor.

ÖSYM GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM’DEN AÇIKLAMA

15 Haziran 2019 tarihinde uygulanan 2019-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde uygulanan 2019-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2019-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları,  sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceliyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 17 Temmuz 2019 tarihinde saat 11.35'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr  adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kağıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

<p>Koronavirüsle mücadele ettiğimiz bu süreçte havaların soğumasıyla birlikte ortaya çıkan grip ve z

Grip ve soğuk algınlığına kalkan olan şifalı çaylar

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Limonu mikrodalgaya atarsanız ne olur? İşte limonun az bilinen faydaları...

Küçük Sırlar'da birlikte rol almışlardı... Merve Boluğur'dan Sinem Kobal itirafı!