• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Haziran 2020 Salı 09:20 | Son Güncelleme:

Maske ve dezenfektan ile YKS sınava girilir mi? YKS sınav tedbirleri nelerdir?

Maske ve dezenfektan ile YKS sınava girilir mi" YKS sınav tedbirleri nelerdir"

YKS sınavından alınacak tedbirler birçok kişi tarafından merak ediliyor. Konu hakkında açıklamayı ÖSYM Başkanı Hüseyin Aygün yaptı. YKS adaylarına sınav öncesi maske dağıtılacağını belirten ÖSYM Başkanı Aygün, adayların sınava istedikleri taktirde siperlik, maske ve dezenfektanı ile girebileceğini duyurdu. YKS sınav tedbirleri ile ilgili detaylar haberde.

ÖSYM Başkanı Hüseyin Aygün, YKS sınavına girerken alınacak tedbirleri açıkladı.  Uzun zamandır merak ile takip ediken onulardan biri olan YKS tedbirleri ne açıklık getirildi. Bu hafta sonu yapılan olan YKS sınavından adaylara maske ve dezenfektan dağıtılacağı duyuruldu. Ayrıca sınav girecek adayların kendi maske, siperlik ve dezenfektanı ile sınava alınabileceği söylendi. YKS sınav tedbirleri nelerdir? İşte son durum açıklaması...

YKS SINAV TEDBİRLERİ NELERDİR?

ÖSYM Başkanı Aygün, 'YKS adaylarına maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen aday, maske, siperlik ve dezenfektanı ile sınava gelebilecek' dedi.

ÖSYM Başkanı Hüseyin Aygün açıklamalarında Kovid-19 şüphesi taşıyan tanılı veya temaslı adayların, durumlarını ÖSMY iletmeleri gerektiğini belirtti. 

Velilere de çağrıda bulunan ÖSYM Başkanı Aygün, YKS adaylarının ailerine, çocuklarını bıraktıktan sonra okul bahçesinde ve girişinde beklememeleri gerektiğini vurguladı. Başkan Aygün son olarak YKS'de Kovid-19 durumu olan adaylar tüm sınav merkezlerinde hazırlanan yedek binalarda ayrı salonlarda sınava alınacağının da altını çizdi.

<p>Balıkesir'de mühendisliği bırakarak zeytincilik yapmaya başlayan Nermin Gelbal Gökduman, talepler

Mühendisliği bıraktı zeytinciliği seçti, taleplere yetişemiyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Taze pasta nasıl anlaşılır?

Sağlık Bakanı Koca, Dilmener Acil Durum Hastanesinde incelemelerde bulundu