HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3363
  • 6,1166
  • 209.347
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Üniversite sınavı ne zaman?

Lise eğitimini tamamlayan veya önümüzdeki eğitim-öğretim yılında tamamlayacak olan adaylar, ÖSYM tarafından merkezi olarak düzenlenen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına giriyorlar.

x

YKS üniversite sınavı ne zaman sorusu hakkında ÖSYM son dakika açıklaması araştırılıyor. Üniversite Sınavına girmek isteyen adaylar, ÖSYM tarafından yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. Lise eğitimini tamamlayan veya önümüzdeki eğitim-öğretim yılında tamamlayacak olan adaylar, ÖSYM tarafından merkezi olarak düzenlenen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına giriyorlar. YKS 2018 yılında 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapıldı. 

YKS NE ZAMAN YAPILACAK?

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı adı ile bu yıl ilk kez gerçekleştirilen maratonun gelecek sene hangi tarihlerde olacağı merak ediliyor. ÖSYM her yıl yayınladığı takvim ile sınav tarihlerini duyuruyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Tahmini tarihler aşağıda yer alıyor.

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) Tarihi, Sınav Saati ve Sınav Süresi : 22 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika

YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) Tarihi, Sınav Saati ve Sınav Süresi : 23 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika

YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) Tarihi, Sınav Saati ve Sınav Süresi: 23 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika olacağı tahmin edilmektedir.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Kocaeli´de halk otobüsü şoförü, durakta tekerlekli sandalyede bekleyen engelli çocuğu ve annesini ar

Kocaeli´de halk otobüsü şoförü engelli çocuk için güzergahını değiştirdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli ocak ayı zam oranı na kadar oldu? SGK SSK BAĞKUR emekli maaşı ocak zammı...

En Çok Okunanlar