• $7,8083
  • €9,3573
  • 449.193
  • 1328.73
26 Mart 2020 Perşembe 13:20 | Son Güncelleme:

2020 YKS ne zaman yapılacak? YKS son dakika ertelendi mi?

2020 YKS ne zaman yapılacak" YKS son dakika ertelendi mi"

YKS ertelendi mi? sorusu sınava girecek binlerce aday tarafından merak ediliyor. Corona virüsü ile mücadele tüm hızıyla devam ederken son açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Selçuk eğitime verilen aranın 30 Nisan'a kadar devam edeceğini açıklamıştı. Üniversiteye giriş sınavları ile ilgili soruları cevaplayan YÖK Başkanı Yekta Saraç sınavın yeni tarihini duyurdu.

Corona virüs nedeniyle eğitime ara verilirken üniversiteye gitmek isteyen adayların da sınav ile ilgili soruları yanıt bekliyor. “YKS ertelenecek mi?” sorusunu aratan binlerce adayın gözü yapılacak resmi açıklamalara çevrildi. YÖK Başkanı Yekta Saraç, YKS'nin 25 Temmuz ve 26 Temmuz'da yapılacağını duyurdu.

YKS ERTELENECEK Mİ?

YÖK Başkanı Yekta Saraç, YKS'nin 25 Temmuz ve 26 Temmuz'da yapılacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk YKS ertelenecek mi sorusunu cevapladı. Üniversiteye giriş sınavları konusunda kararı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve ÖSYM'nin verdiğini hatırlatan Selçuk, "O anlamda orasıyla da istişaremiz devam ediyor. Önemli olan bizim çocuklarımızın bu sınavla ilgili streslerini en asgari düzeye indirebilecek tedbirleri almaktır. Biliyorsunuz biz öğrencilerimize sadece okulda yüz yüze gördükleri konulardan sınava gireceklerini söyleyerek, bu rahatlamayı sağlamıştık. Bununla ilgili de uzaktan eğitim yoluyla desteklerimiz ve özellikle sınav senesinde olan öğrencilerimize yani 8'inci ve 12'nci sınıfta olan öğrencilerimize özel çalışmalarımız artarak devam edecek" açıklamasında bulundu.

<p>Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 3 riskli şehir arasında saydığı Bursa’da düğünlerde sokak

Bursa'da korona halayı: Sokak ortasında kuralları hiçe saydılar

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kayseri'de tüketime uygun olmayan 3 ton süt ürünü imha edildi

Yemek yiyen hayvanların komik halleri