• $9,7801
  • €11,3996
  • 565.32
  • 1482.92
11 Ekim 2021 Pazartesi 09:19 | Son Güncelleme:

YDS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? 2021 ÖSYM YDS/2 sonuç tarihi belli mi?

YDS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır" 2021 ÖSYM YDS/2 sonuç tarihi belli mi"

2021 ÖSYM YDS/2 sonuç tarihi yoğun olarak araştırılıyor. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/2) dün gerçekleştirildi. Sınava giren adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyor. Peki, YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 ÖSYM YDS/2 sonuç tarihi belli mi? İşte YDS değerlendirmesi ve sonuçları ile ilgili merak edilenler...

2021 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/2) dün uygulandı. İlkbahar ve Sonbahar Dönemi olmak üzere senede iki defa yapılan YDS'nin 2.si saat 10:00'da başladı. Sınava katılan adaylar gözlerini sonuçlara çevirdi. Peki, YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 ÖSYM YDS/2 sonuç tarihi belli mi?

YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM takvimine göre, YDS/2 sonuçları 2 Kasım 2021 tarihinde açıklanacak.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler. 18 ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur.

Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILIYOR?

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları, ÖSYM'de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden YDS puanları hesaplanacaktır. Test hazırlanmayan dillerde çeviriler, ÖSYM'de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır. Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden, 90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi, 80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi, 70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi, 60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi, 50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi olarak kabul edilir.

Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilecektir.

  • YDS sonuçları 2021
  • YDS 2 sonuçları
  • YDS 2 sonuçları ne zaman açıklanır
  • YDS 2 sonuç tarihi
  • 2. YDS sonuçları
  • ÖSYM YDS sonuçları
<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Karadeniz yaylalarında ikinci yıkım dalgası

Göktaşı ile öyle bir şey yaptı ki! Her anını paylaştı

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar