• $8,6593
  • €10,1695
  • 491.497
  • 1389.12
7 Haziran 2021 Pazartesi 09:09 | Son Güncelleme:

Bugün liseler açıldı mı, yüz yüze eğitim ne zaman? Liselerde okula gitmek zorunlu mu?

Bugün liseler açıldı mı, yüz yüze eğitim ne zaman" Liselerde okula  gitmek zorunlu mu"

Liselerin açılış tarihi geçen hafta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu. 1 Haziran itibarıyla ilkokullar yüz yüze eğitime başladı. Uzun süredir online eğitim alan öğrencilerin akıllarına ise bugün liseler açıldı mı, yüz yüze eğitim ne zaman? Liselerde okula gitmek zorunlu mu? sorusu geldi. Konu hakkında tüm merak edilenler haberimizde.

Koronavirüs salgınıyla beraber online eğitim alan ilkokul öğrencileri için okullar geçtiğimiz hafta açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitimlerin haftanın iki günü olacağını duyurdu. Peki, bugün liseler açıldı mı, yüz yüze eğitim ne zaman? Liselerde okula gitmek zorunlu mu? Öğrencilerin merakla takip ettiği konuya cevap haberimizde...

YARIN LİSELER AÇILIYOR MU?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

"Ülkemiz genelindeki Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki anasınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır. Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir.

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır.

Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup " Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu"ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir.

<p>Milyonların beklediği TEKNOFEST  başladı. 5 milyon TL'nin üzerinde ödüllü yarışların yer aldığı a

TEKNOFEST'te ilk gün! Heyecan dorukta

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (21 Eylül 2021)

Deniz dibinde yaşayan şaşırtıcı hayvanlar

Hastalıklara karşı savaşan besinler