• $7,2943
  • €8,788
  • 404.487
  • 1527.45
22 Ocak 2021 Cuma 10:21 | Son Güncelleme:

Karne günü EBA canlı dersi yapılacak mı? Bugün (22 Ocak) canlı ders var mı, ne zaman bitecek?

Karne günü EBA canlı dersi yapılacak mı" Bugün (22 Ocak) canlı ders var mı, ne zaman bitecek"

Bugün canlı ders olup olmadığını öğrenmek isteyen öğrenciler araştırmalarını sürdürüyor. Birinci dönem 22 Ocak Cuma günü sona erecek ve öğrencilerin 3 haftalık sömestr tatili başlayacak. Salgın nedeniyle çevrim içi platformlardan işlendi. Karne günü EBA canlı dersi yapılacak mı? Bugün (22 Ocak) canlı ders var mı, ne zaman bitecek?

Bugün öğrencilerin eğitim ve öğretimde ilk dönemi sona erecek. "Karne günü EBA canlı dersi yapılacak mı? Bugün (22 Ocak) canlı ders var mı, ne zaman bitecek?" soruları gündemde yer alan konulardan oldu. 15 tatile girecek olan öğrenciler bu yıl 3 hafta sömestr yapacak. 31 Ağustos'ta başlayan TRT EBE ve EBA canlı dersleri koronavirüs salgının dolayı uzaktan eğitim olarak sürdürüldü.

BUGÜN (22 OCAK CUMA) CANLI DERS VAR MI, OLACAK MI?

Bugün (22 Ocak Cuma) canlı ders olacak. EBA ders programında yarın ders yapılacağı gözüküyor. Özel okullarda ders olup olmayacağı okul müdürlüğü tarafından belirlenecek.

22 OCAK EBA DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

KARNE NOTLARI NASIL VERİLECEK?

İlkokullarda ve ortaokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, kanaat notu olarak bilinen derse katılım puanıyla belirlenecek. İlkokul 1, 2 ve 3. sınıflara, "iyi", "çok iyi" ve "geliştirilebilir" şeklinde, 4. sınıflar ile ortaokullara ise 100 üzerinden karne notu verilecek.

4. sınıflar ile ortaokullarda birinci dönemde yapılan yüz yüze sınavlar dönem sonu puan değerlendirmesine dahil edilmeyecek. Ancak isteyen veliler, okul müdürlüklerine başvurarak sınavlardan alınan puanların karne puanı değerlendirmesine dahil edilmesini isteyebilecek.

Lise öğrencileri ise okullarda yüz yüze sınavlar tamamlanamadığından yarıyıl tatiline ilk kez karne almadan girecek. Liselilerin birinci döneme ilişkin sınavları, salgının seyri göz önünde bulundurularak 15 Şubat'tan sonra yapılacak. Birinci dönemine ilişkin karne notları, sınavların tamamlanmasından sonra verileceğinden karne basımı ve dağıtımı yapılmayacak.

<p>İngiltere ile başlayalım. nam-ı diğer Güneş Batmayan ülke...  İngilterede yaşanan küçülme ülke ta

Ne ABD ne İngiltere ne de Almanya.... Türkiye büyüme liginde ilk sıralarda

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu