• $9,5853
  • €11,1665
  • 555.694
  • 1492.93
26 Eylül 2020 Cumartesi 10:09 | Son Güncelleme:

Üniversiteler hakkında son karar

Üniversiteler hakkında son karar

Üniversiteler geçtiğimiz bahar dönemini koronavirüs salgını dolayısıyla uzaktan eğitim sitemi ile sürdürmüştü.

İlkokul, ortaokul ve lise için okulların açılacağı tarih belirlendi. Üniversiteler hakkında alınan son kararlar ise öğrenciler için önem arz ediyor.

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

YÖK, üniversitelerin yeniden açılış tarihini 1 Ekim sonrası olarak duyurmuştu. Üniversiteler, bu tarihte açılacak fakat birçoğu online olarak eğitim verecek.

Korona virüsü salgınının bölgesel ve yerel seyrine göre ise farklı programlar ve uygulamalar için yeni kararlar alınabilir. YÖK'ün açıklamasından bazı kesitler şu şekilde olmuştu;

"Bugün itibariyle; üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir. Bunun yanı sıra “kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması” da önemli olup bunun için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkan tanınmıştır. Böylece üniversitelerimizin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale gelmiştir.

Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecektir."

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri