• $7,4193
  • €8,9689
  • 413.334
  • 1471.39
15 Şubat 2021 Pazartesi 02:11 | Son Güncelleme:

Tüm önlemler alındı! Köy okulları yüz yüze eğitime hazır

Tüm önlemler alındı! Köy okulları yüz yüze eğitime hazır

Kademeli yüz yüze eğitime geçiş kapsamında Türkiye genelindeki köy okulları ve anaokulları bugün açılıyor. Van, Hakkari ve Muş'ta idari personel ve veliler, okulları elbirliğiyle temizleyip eğitime hazır hale getirdi.

Türkiye genelindeki köy okullarının tüm kademeleri ve tüm bağımsız anaokulları bugün açılıyor. 1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Liseler yeni eğitim öğretim dönemine uzaktan eğitimle başlayacak, 1 Mart itibarıyla seyreltilmiş sınıf uygulamasıyla yüz yüze eğitime geçilecek. 12. sınıflarda dersler haftada en az 16, en fazla 24 saat olacak.

HİJYEN SEFERBERLİĞİ

Öte yandan Van, Muş ve Hakkari'de öğretmen, veli ve yardımcı personel, yüz yüze eğitim öncesinde kırsal bölgelerdeki okullarda temizlik seferberliği başlattı. Masa ve sıralardan yazı tahtasına, kapı kollarından pencerelere kadar özenle temizlenen okullar, öğrencileri için hazırlandı.

BAKAN'DAN MESAJ

Bakan Ziya Selçuk, yaptığı paylaşımda velilere seslendi: "Ricam çocuğunuzun canlı derse katılımını ve TRT EBA kanallarını takibini teşvik ederek okullarımızla ve öğretmenlerimizle iletişim kanallarınızı güçlendirmeniz. Çocukları yüz yüze eğitime başlayan ailelerimizin, hijyen malzemelerini yedeklemesinde yarar var.

<p>İletişim Başkanlığı'nın düzenlediği 'Nakkaş Osman Surname-i Hümayun Dijital Minyatür Sergisi' ilg

Osmanlı'nın Başnakkaşı Nakkaş Osman ve minyatür sanatı

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek