• $7,816
  • €9,2632
  • 481.486
  • 1212.73
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
29 Haziran 2020 Pazartesi 10:57 | Son Güncelleme:

TRT EBA yaz okulu online dersleri neler? TRT EBA ilkokul, ortaokul, lise yaz okulu yayın akışı...

TRT EBA yaz okulu online dersleri neler" TRT EBA ilkokul, ortaokul, lise yaz okulu yayın akışı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, resmi twitter hesabından yaz okul hakkından açıklamalarda bulundu. Yaz okulunun ana teması 'çocuk dostu eğitim yayınları', 'genç işi içerikler', 'çift kanatlı eğitim', ve 'yeni nesil öğrenme ve etkileşimli sunumlar' olarak açıklandı. TRT EBA yaz okulu ne zaman başlayacak? Yaz okulu dersleri nelerdir? Detaylar haberimizde.

TRT EBA yaz okulunun ne zaman başlayacağı öğrenciler veliler tarafından yakından takip ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz okulları ile ilgili son durum açıklaması yaptı. Öğrenciler yıl boyunca kaçırdıkları derslerinde tekrardan telafi edilebileceği açıklandı. Merak edilen konu  TRT EBA yaz okulu ne zaman başlayacak? Yaz okulu dersleri nelerdir? sorusunun yanıtı haberimizde.

TRT EBA YAZ OKULU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan EBA TV, öğrenciler için yaz okulu programı oluşturdu. Konu hakkında açıklama ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından geldi.  Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Selçuk, yaz okullarının bugün itibari ile başlayacağını  belirtti. Dersler bugün saat 10:00'da EBA TV üzerinde erişime açık olacak.

TRT EBA YAZ OKULU DERSLERİ NEDİR?

TRT EBA yaz okulu dersleri öğrencilerin isteğine uygun olarak tasarlandı. Öğrenciler, farklı kurgu ve içierikleir ile derslerini tealfi edebilecekleri ya da geliştirebilecekleri şekilde ayarlandı. EBA TV öğrenciler için'Tasarım Beceri Atölyeleri' (TBA) için de özel bir kuşak hazırlandı. Okullarda sınıfların dışında çocuk-genç dostu öğrenme alanları ve içerikleri oluşturmayı amaçlayan ve 2023 Eğitim Vizyonunu'ndaki 'çift kanatlı çocuk yetiştirme' hedefine hizmet eden TBA kuşakları ile, bilim ve teknoloji, sanat, kültür, yaşam becerileri ve spor alanlarında çocukların sosyal-duygusal becerilerini destekleyecek içerikler sunulacak.

İngilizce dersleri, Avrupa Dil Yeterlilikleri Çerçevesi’ne uygun olarak 'A1, A2 ve B1, B2' düzeylerinde hazırlanarak, öğrencilere hazır hale geldi. Konuşma becerilerini arttumaya yönelik çalışamalar arttırıldı. İzleyici öğrencilerin dinleme (listening), okuma (reading) ve anlama (comprehension) becerilerini daha çok desteklemek için, kuşak boyunca bir ders sadece hikâye anlatımına (storytelling) ayrılacak. Ayrıca öğrencilerin yazma becerilerinin (writing) geliştirilmesi için de öğretmenler tarafından öğrencilere bazı görevler (tasks) tanımlanacak.

EBA TV İLKOKUL YAZ OKULU DERS PROGRAMI

EBA TV ORTAOKUL YAZ OKULU DERS PROGRAMIEBA TV LİSE YAZ OKULU DERS PROGRAMI
<div>Editör: Berat Cilan <a href='#0'>arif.cilan@turkmedya.com.tr</a>  , Can Yıldız <a href='#0'>can

Zeki Gümüş ile Rastgele

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkan Erdoğan, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Schulz'u kabul etti

Kastamonu'da 800 yıldır kullanılmayan antik yol turizme hizmet edecek