• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
29 Temmuz 2021 Perşembe 12:22 | Son Güncelleme:

TIP Fakültesi taban puanları açıklandı! TIP Fakültesi taban puanı, kontenjan listesi ve başarı sıralaması 2021!

TIP Fakültesi taban puanları açıklandı! TIP Fakültesi taban puanı, kontenjan listesi ve başarı sıralaması 2021!

TIP Fakültesi taban puanları ve kontenjan listesi belli oldu. Ölçme, Seçme e Yerleştirme Merkezi bugün YKS tercih kılavuzunu yayımladı. Sınava katılım sağlayan milyonlarca aday TIP Fakültesi taban puanlarına yönelik detayları öğrenmek istiyor. TIP Fakültesi taban puanı, kontenjan listesi ve başarı sıralamasına dair detaylar haberimizde.

TIP Fakültesi taban puanları YKS sınavına katılım sağlayan adayların merak ettiği konu başlıklarından oluyor. Milyonlarca öğrenci 26-27 Haziran tarihleri arasında düzenlenen YKS sınavına katılım sağladı. Peki, TIP Fakültesi taban puanları ne zaman açıklanacak? İşte TIP Fakültesi taban puanı ve başarı sıralaması...

TIP FAKÜLTESİ TABAN PUANLARI AÇIKLANDI MI?

ÖSYM'nin bugün tercih kılavuzunu yayımlamasıyla beraber 2021 TIP Fakültesi taban puanları belli oldu. Detaylara aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

TIP FAKÜLTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YKS BARAJ PUANI KAÇ?

TYT'de 150 ve üzeri puan alan adaylar, TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih edebilecek. TYT'de 150 ve üzeri puan alan adaylardan sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil puanları 180 ve üzeri olanlar, bu puan türleriyle öğrenci alan lisans programları ile birlikte TYT puanıyla öğrenci alan ön lisans programlarını tercih edebilecek.

YKS'DE BARAJI GEÇEMEYENLER NE YAPACAK?

TYT'de 150 ve üzeri puan alan öğrenciler, TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih edebilecek. TYT sınavında 150 ve üzeri puan alan adaylardan SAY, SÖZ, EA, DİL puanları 180 ve üzeri olan adaylar, bu puan türleriyle öğrenci alan lisans programlarıyla birlikte TYT puanı ile öğrenci alan ön lisans programlarını seçebilecekler. YKS 2021 sınavında barajı geçemeyenler tercih yapamayacak.

Diş Hekimliği taban puanları açıklandı mı? 2021 Diş Hekimliği taban puanı ve başarı sıralaması!

Hukuk Fakültesi taban puanları açıklandı mı? Hukuk Fakültesi taban puanları ve kontenjanları 2021!

<p>Şu an  verilebilecek kesin bilgi henüz sete çıkılmadığı. İnternette dolaşan kriz çıktı  haberleri

EDHO ile ilgili tüm gelişmeler DİZİKOTEK'te

Kolombiya'nın Taç Mahal'i! büyük ilgi görüyor

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanında çalışmalar hızla devam ediyor

Ani Örenyeri'ndeki kazılarda Selçuklu kümbeti ve mezarlığı bulundu