• $9,2285
  • €10,7725
  • 528.277
  • 1432.8
23 Eylül 2021 Perşembe 16:57 | Son Güncelleme:

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, “dünyanın en iyi yükseköğretim kurumları” sıralamasında ilk 1000'e girdi

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, “dünyanın en iyi yükseköğretim kurumları” sıralamasında ilk 1000'e girdi

Dünya genelinde üniversitelerin başarılarını değerlendiren Times Higher Education (THE) dergisinin “2022 Dünya Üniversiteler Sıralaması” sonuçlandı. Buna göre, genel sıralamada 801-1000 bandına yerleşen İstanbul Medeniyet Üniversitesi, genç yaşına rağmen önemli bir başarı göstererek “Atıf” kategorisinde ise Türkiye'deki devlet üniversiteleri arasında 1. oldu.

Yükseköğretim kurumlarının başarılarını değerlendiren İngiltere merkezli Times Higher Education (THE) dergisinin "2022 Dünya Üniversiteler Sıralaması" sonuçları açıklandı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi, genç yaşına rağmen hem dünya hem de Türkiye ölçeğinde büyük bir başarıya imza attı.

2010'dan bu yana her yıl uluslararası saygınlığa sahip en iyi üniversitelerin sıralandığı Times Higher Education listesinde bu sene 99 ülke ve bölgeden 1600'den fazla yükseköğretim kurumuna yer verildi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi; Eğitim/Öğretim, Araştırma, Atıf, Endüstri Geliri ve Uluslararası Görünürlük olmak üzere 5 kriterde değerlendirilen üniversiteler arasında 801-1000 bandına yükseldi.

Türkiye'deki devlet üniversiteleri arasında 1. oldu

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, yayınların uluslararası ölçekte kabul edilirliğini ve tanınırlığını gösteren "Atıf" kategorisinde önemli bir başarı yakaladı.

Türkiye'deki devlet üniversiteleri arasında 1. sıraya yerleşen İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Türkiye'deki tüm vakıf/devlet üniversiteleri toplamında 2. sırada, dünya sıralamasında ise 487. sırada yer alarak önemli bir başarı gösterdi.

Üniversite, tüm kategorilerin hesaplandığı genel başarı sıralamasında ise 54 üniversite arasında 8. oldu.

<p>Hafriyat kamyonları İstanbul  Arnavutköy'de bir mahallenin kâbusu oldu. Kasalarındaki molozları d

Kaçak hafriyat sorunu bıktırdı

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor