• $8,0901
  • €9,6909
  • 458.194
  • 1411.23
24 Mart 2021 Çarşamba 13:16 | Son Güncelleme:

Sınavlar ertelendi mi? Liselerde sınavlar ne zaman yapılacak?

Sınavlar ertelendi mi" Liselerde sınavlar ne zaman yapılacak"

Son günlerde artan günlük vaka sayıları nedeniyle liselerde yüz yüze eğitim ile ilgili yeni kararlar alındı. Milli Eğitim Bakanlığı MEB milyonlarca öğrencinin ve velinin merak ettiği konuyla ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Bakanlıktan illere gönderilen yazıda, liselerdeki yüz yüze sınav uygulamalarına ilişkin açıklamalara yer verildi. Buna göre Sınavlar ertelendi mi? Liselerde sınavlar ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından son dakika yüz yüze sınavlar duyurusu geldi. Bakanlıktan illere gönderilen yazıda, liselerdeki yüz yüze sınav uygulamalarına ilişkin açıklamalara yer verildi. Kovid-19 salgınının yayılımının önlenmesi ve halk sağlığının korunması amacıyla milyonlarca öğrencinin merak ettiği Sınavlar ertelendi mi? Liselerde sınavlar ne zaman yapılacak? soruları yanıt buldu.

YÜZ YÜZE SINAVLAR İPTAL Mİ OLDU?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından yapılan açıklamaya göre Hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavları 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılması kararlaştırıldı.

12. sınıfların sınavları devam edecek ve 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanac.

Bakanlıktan illere gönderilen yazıda, liselerdeki yüz yüze sınav uygulamalarına ilişkin açıklamalara yer verildi.

MEB'in 2 Mart tarihli yazısı ile ortaöğretim kurumlarında uygulanacak sınavlarla ilgili gerekli açıklamaların yapıldığı hatırlatılan yazıda, ancak Kovid-19 salgınının yayılımının önlenmesi ve halk sağlığının korunması amacıyla Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından alınan kararlar doğrultusunda düşük, orta, yüksek ve çok riskli olarak sınıflandırılan illerde son günlerde yaşanan vaka sayılarındaki artış ve salgının seyrindeki gelişmelerin göz önünde bulundurulduğu ve bu kapsamda liselerde yüz yüze sınav tarihlerine ilişkin yeni uygulamaların yapılacağı ifade edildi.

Buna göre, liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin yapılmakta olan sınavları 26 Mart'a kadar tamamlanacak.

Liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavları, en erken 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacak.

Lise son sınıfların sınavları devam edecek ve 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacak. Lise son sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin 2020-2021 eğitim ve öğretim yılına ilişkin tüm iş ve işlemleri en geç 28 Mayıs'a kadar tamamlanacak.

Yurt dışında bulunan ve uygulanan sınavlara bulunduğu ülkede katılmak isteyen öğrenciler, gerekli başvuruları yaptıktan sonra sorular, yurt dışı temsilciliğince verilecek resmi e-posta adresi üzerinden elektronik ortamda gönderilecek ve yurt dışı temsilciliğince sınav uygulanacak.

Salgın nedeniyle zorunlu karantina uygulamaları, izolasyon ya da başka bir nedenle liselerdeki birinci dönem sınavlarına 26 Mart'a kadar giremeyen öğrenciler, zümre öğretmeninin belirleyeceği tarihte sınavlara alınacak.

  • yüz yüze sınavlar
  • yüz yüze sınavlar iptal mi
  • yüz yüze sınavlar ertelendi mi
  • milli eğitim bakanlığı
<h3>Süper Lig'in 35. haftasında Beşiktaş, MKE Ankaragücü'nü konuk edecek. Cuma günü oynanacak olan B

Beşiktaş - Ankaragücü Maç Önü

Hafta sonu marketler açık mı? Marketlerin çalışma saatleri değişti mi

Seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Çanakkale'de kargo gemisi karaya oturdu! Gemi için çalışma başlatıldı.