• $8,2618
  • €10,0287
  • 487.504
  • 1431.43
10 Nisan 2021 Cumartesi 10:11 | Son Güncelleme:

Lise sınavları ne zaman, iptal olacak mı? Hangi sınavlar ertelendi?

Lise sınavları ne zaman, iptal olacak mı" Hangi sınavlar ertelendi"

Sınavlar hakkından son durum gelişmeleri yakından takip ediliyor. Dün akşam Bursluluk ve Adaylık Kaldırma sınavlarının ertelendiğini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından duyuruldu. Bunun üzerine Lise sınavları ne zaman, iptal olacak mı? Hangi sınavlar ertelendi? sorusu gündeme geldi. Gözler hem ÖSYM sınavlarına çevrilmişken lise ve ortaokul öğrencileri de konuya dair meraklı bir bekleyiş içerisinde girdi.

Yeni tip koronavirüs salgınında yaşanan artış sebebiyle bazı sınavlar ertelendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün akşam Bursluluk ve Adaylık Kaldırma sınavlarının ertelendiğini açıklamıştı. Bir yandan ÖSYM sınavlarına hazırlanan diğer bir yandan da lise öğrencileri Lise sınavları ne zaman, iptal olacak mı? Hangi sınavlar ertelendi? sorularına yanıt aramaya başladı.

SINAVLAR NE ZAMAN, İPTAL OLACAK MI?

Lise sınavlarının ertelenmesi hakkında henüz bir açıklama bulunmuyor. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "1 milyon civarında öğrencimizin 25 Nisan'daki bursluluk sınavını erteliyoruz. Ne zamana ertelediğimizi şu anda söyleyemiyoruz. Çünkü salgının durumuna bakmamız lazım. Geçen sene eylüle ertelemiştik. Yeni başlayacak öğretmenlerimizin 25 Nisan'daki Adaylık Kaldırma Sınavını da erteliyoruz." dedi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Liselerde yüz yüze hazırlık, 9, 10, 11'inci sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavları, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacaktır. 12'nci sınıfların sınavları devam edecek olup, 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacaktır" ifadelerine yer verildi

ÖSYM SINAVLARI ERTLENECEK Mİ?

ÖSYM'den de konu hakkında resmi bir açıklama gelmedi. Detaylar belli olunca haberimize ekleyeceğiz.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), yarın Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2021-DİB-MBSTS), 11 Nisan Pazar günü ise yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 2021'e ertelenen 2020-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sınavları gerçekleştirilecek.2021-DİB-MBSTS, yarın saat 14.45'te başlayacak ve adaylar saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Sınavda adaylara, soruları yanıtlamaları için 90 dakika süre verilecek.

  • Sınavlar ne zaman
  • sınavlar iptal mi
  • hangi Sınavlar ertelendi
  • meb Sınavlar
  • ösym Sınavlar
<p class='MsoNormal'>CHP'nin ve Genel Başkan'ın avukatı  Mustafa Kemal Çiçek, görevinden ve partiden

CHP'de 650 milyon krizi devam eder mi?

Tanklar sokaklara indi! Kızıl Meydanda askeri birlikler törene katıldı

İstanbul'da ramazanın son cuma namazı, Kovid-19 tedbirleriyle camilerde kılındı

Türkiye'nin hava savunması ''Hisar''a emanet