• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
11 Şubat 2021 Perşembe 09:55 | Son Güncelleme:

Okullarda sınavlar ne zaman? Lise sınavları 2021 nasıl ve ne zaman gerçekleşecek?

Okullarda sınavlar ne zaman" Lise sınavları 2021 nasıl ve ne zaman gerçekleşecek"

Lise sınavlarının nasıl ve ne zaman yapılacağı geçtiğimiz günlerde belli oldu. Bakan Ziya Selçuk düzenlediği basın toplantısında yüz yüze eğitime ilişkin süreci anlattı. Öğrenciler tüm müfredattan sorumlu tutulacak. Peki, Lise sınavları nasıl ve ne zaman yapılacak? Okullarda sınavlar ne zaman 2021?

Lise sınavları hakkında son açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime hangi sınıfların ne zaman ve ne şekilde başlayacağını açıkladı. Tüm müfredattan sorumlu tutulacak olan lise öğrencilerin sınavlarına ilişkin açıklama yapıldı. Peki, Lise sınavları nasıl ve ne zaman yapılacak? Okullarda sınavlar ne zaman 2021?

LİSE SINAVLARI NASIL VE NEREDE YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında "Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir" ifadelerini kullandı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NASIL OLACAK?

Okullar, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencileri için de kapılarını tam zamanlı olarak 1 Mart'tan itibaren açacak. Bu öğrenciler, Bilim Kurulunun öngördüğü şartlar çerçevesinde sınıflarda yerlerini alacak.

Ayrıca, devam eden destekleme yetiştirme kurslarına bu öğrencilerin daha rahat ulaşabilmeleri için sokağa çıkma kısıtlaması olan gün ve saatlerde öğrenciler özel izinli sayılacak.

Öğrencilerin okullarda yüz yüze eğitime katılımları velilerin kararına bağlı olacak. Çocuklarını yüz yüze eğitime göndermek istemeyen veliler, durumlarını yazılı olarak bulundukları okullara beyan edecek. Bu durumda çocuklar devamsız sayılmayacak, uzaktan eğitime devam edecek ve müfredattan sorumlu olacak.

Salgının da seyrine bağlı olarak il hıfzıssıhha kurullarının ve valiliklerin kararı doğrultusunda farklı sınıf düzeyleri ve okul kademelerinde de il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanmasıyla ilgili kararlar alınabilecek.

<p>İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etmesi sonucu 10 kişi

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'dan çıkan Filistinlilere müdahale: 10 yaralı

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır