• $9,5307
 • €11,0629
 • 547.496
 • 1508.2
19 Eylül 2021 Pazar 18:13 | Son Güncelleme:

2021 SEGEM çıkmış sınav sorular nasıldı, sonuçlar hangi tarihte açıklanır? SEGEM sınav sonuçları 2021 ne zaman açıklanır?

2021 SEGEM çıkmış sınav sorular nasıldı, sonuçlar hangi tarihte açıklanır" SEGEM sınav sonuçları 2021 ne zaman açıklanır"

Sigortacılık Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen SEGEM Teknik Personel Yeterlilik Sınavı için başvurular 27 Mart 2021 tarihinde gerçekleşti. 18 Eylül'de ise sınava girenler tarafından merak edilen "SEGEM sınav sonuçları açıklandı, ne zaman açıklanır, 2021 çıkmış sorular neler?" soruların yanıtları ile ilgili yeni gelişmeler yakından takip ediliyor. İşte 18 Eylül 2021 tarihli SEGEM sınav sonuçların açıklandığı tarih ve çıkmış sınav soruları...

2021 SEGEM sınavına giren vatandaşlar hem çıkmış sınav sorularını hem de sınav sonuçların açıklanacağı tarihi araştırmaya başladı. Bilindiği üzere 27 Mart 2021 tarihinde başvuruları gerçekleşen SEGEM Teknik Personel Yeterlilik Sınavı 18 Eylül Cumartesi günü gerçekleşti. Peki SEGEM sınav sonuçları 2021 ne zaman açıklanır, çıkmış sınav sorular neler, sonuçlar hangi tarihte açıklanır?

2021 SEGEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

SEGEM teknik personel yeterlilik sınavı, Ankara, Ağrı, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Samsun'da yapıldı. SEGEM sınav sonuçları hem SEGEM internet sitesinin "Sınav Sonuçları" bölümünden hem de SEGEM'e üye girişi yapılarak erişilen "Başvuru Bilgilerim" bölümünden açıklanacak.

18 Eylül tarihinde yapılan SEGEM sınav sonuçlarının eylülün son haftası açıklanması bekleniyor.

2021 SEGEM ÇIKMIŞ SINAV SORULARI YAYINLANDI MI?

18 Eylül tarihinde düzenlenen SEGEM sınav soruları henüz yayınlanmadı. Sınav soruları yayına girer girmez kurumun resmi internet sayfası www.segem.org.tr adresi üzerineden takip edebilirsiniz.

SEGEM SINAVININ DEĞERLENDİRMESİ

Sınavda, 100 üzerinden en az 60 alan her aday, sertifika almaya hak kazanacaktır. Sınav sonuçları hem SEGEM internet sitesinin "Sınav Sonuçları" bölümünden hem de SEGEM'e üye girişi yapılarak erişilen "Başvuru Bilgilerim" bölümünden açıklanacaktır. Sınav sonuçları bölümünden yapılan sorgulamada e-posta adresinize kod gönderileceğinden başvuru formuna yazılmış olan e-posta adresinin, bu kılavuzun "Başvuru Nasıl Yapılır" bölümünde ifade edildiği şekilde olması önemlidir. Ayrıca, sınav sonuçları SEGEM'e üye girişi yaptıktan sonra "Başvuru Bilgilerim" bölümünden de 17 görüntülenebileceği için üye girişi e-posta adresi ve şifresinin unutulmaması, adaylar tarafından not edilmesi önem arzetmektedir.

Adaylar Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Sertifikasını, sınav sonucunun açıklandığı tarihten itibaren 180 gün boyunca "Sınav Sonuçlarım" veya üye girişi yapılarak erişilebilen "Başvuru Bilgilerim" bölümünden görüntüleyebilecek ve bu alandan yazdırabilecektir. Belirtilen süre sonunda, adaylar bu alandan sertifikalarını görüntüleyemeyeceğinden kişilerin sertifikalarını bilgisayarlarına indirmeleri ve kaydetmeleri önerilir. ("sertifikayı indir" sekmesine sağ tıklayıp, "farklı kaydet/Save link as" sekmesine tıklayarak)

Ayrıca basılı sertifika gönderimi yapılmayacaktır. 180 gün sonra sertifikalarını görüntülemek ve yazdırmak isteyen adayların, SEGEM internet sitesi üzerinden üye girişi yaparak "Online Ödeme' bölümünden, "Sertifika Ödemesi" olan 62 TL'yi yatırması ve online "Sertifika Ödemesi Dilekçesi"ni doldurması gerekmektedir. Bu amaçla yapılan EFT/Havale ödemeleri kabul edilmeyecektir. Sınav sonucunun yeniden incelenmesini isteyen adayların, bu sonuçların açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde SEGEM'e başvurmaları gerekmektedir. Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen adayların, SEGEM internet sitesinden üye girişi yaparak "Online Ödeme' bölümünden, "İtiraz Ödemesi" olan 27 TL'yi yatırması ve online "İtiraz Ödemesi Dilekçesi"ni doldurması gerekmektedir. Bu amaçla yapılan EFT/Havale ödemeleri kabul edilmeyecektir. Sınav sonuçları konusundaki itirazlar, Sınav Komisyonu tarafından değerlendirilerek en geç 15 gün içinde sonuçlandırılacaktır.

SINAVIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI HALLER

Adaylar beyan ettikleri bütün bilgilerin doğruluğundan sorumludur. Yanlış, yanıltıcı ve yalan beyanda bulunanlar bu durumdan dolayı hak iddia edemeyecektir. Bir adayın beyanının gerçek olmadığının tespit edilmesi halinde, aradan geçen süreye bakılmaksızın, adayın girdiği sınavdan elde ettiği tüm hakları geçersiz hale gelir. Adayların kopya girişiminde bulunmamaları ve kendilerinden kopya çekilmesini engellemek için cevap kağıtlarını başkalarının göremeyeceği şekilde saklamaları gerekmektedir. Kopya girişiminde bulunan adayların kimlikleri, sınav görevlilerince sınav tutanağına açıkça yazılacak ve sınavları SEGEM tarafından geçersiz sayılacaktır. Ayrıca, "5.4. Sınavda Uyulması Gereken Kurallar" bölümünde belirtilen sınav kurallarına uymayanlar ile "5.1.Sınava Gelirken Neler Getirilmeli" başlıklı bölümünde belirtilen kimlik belgelerinden birini yanında bulundurmayanlar sınava alınmış olsalar dahi sınavları geçersiz sayılacaktır.

SEGEM NEDİR?

SEGEM açılımı sigortacılık eğitim merkezi demektir. Yani sigortacılık alanının eğitim süreci ve belgelendirilmesi bu kurum tarafından gerçekleştirilir. Sektör olarak sadece sigortacılık alanını kapsamaktadır.

Kurumun amacı bu meslek alanına girecek kişileri yetenek ve yeterlilik bakımından iş hayatına hazırlamak ve onlara sigortacılık mesleğini gerçekleştirebilecekleri yeterlilik belgesini sağlamaktır. Ayrıca SEGEM'in yani sigortacılık eğitim merkezinin bir diğer işi ise tüm bu süreç haricinde eğitim sınavlarını düzenlemek ve tarihleri belirlemektir.

SEGEM'in amaçlarında bir tanesi de eğitimin önemini bu iş dalında ön plana çıkararak sigortacılık iş sektörünü daha üst düzeye taşımak ve daha kalifiyeli iş insanları yetiştirmektir. Bu sayede ekonomik olarak da gelişime eğitimsel açıdan büyük katkı sağlar.

SEGEM BELGESİ NASIL VE NEREDEN ALINIR?

SEGEM belgesi sigortacılık sektöründe yer alan kişilerin mutlaka sahip olması gereken bir belgedir. Çünkü bu belgeye sahip olmayan kişilerin sigorta poliçesi satmaya izinleri yoktur. SEGEM belgesi internet üzerinden SEGEM sınavlarına başvurarak daha sonra da sınava girerek alınabilir. Sınavda yeterli düzeyde olduğunu kanıtlayan her lise mezuniyetine sahip kişiler bu belge için başvurarak yine SEGEM'den belgesini alabilir.

 • segem
 • segem sınav soruları
 • segem sınav sonuçları
 • 18 eylül segem sınav soruları ve cevapları
 • 2021 segem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak
 • teknik personel yeterlilik sınav sonuçları
 • teknik personel yeterlilik sınavı
 • teknik personel yeterlilik sınav soruları
 • çıkmış sınav soruları
 • segem 2021 çıkmış sorular
 • segem nedir
 • segem başvuru nasıl yapılır
<p>Yere yatırıp yumrukladılar. Polis şiddetinin görüntüleri çevredekiler tarafından kaydedildi. Sos

Polis şiddeti tepki çekti

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu