• $13,5431
  • €15,3857
  • 789.38
  • 1979.83
14 Eylül 2021 Salı 09:07 | Son Güncelleme:

Pedagojik formasyon 2021 2022 başvuruları başladı mı, ne zaman? Pedagojik formasyon veren üniversiteler hangileri?

Pedagojik formasyon 2021 2022 başvuruları başladı mı, ne zaman" Pedagojik formasyon veren üniversiteler hangileri"

Pedagojik formasyon 2021 2022 başvuru tarihleri ile ilgili yapılacak açıklamalar adaylar tarafından yakından takip ediliyor. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan/açılacak olan öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru yapabileceklerini duyurulmuştu. Peki, Pedagojik formasyon 2021 2022 başvuruları başladı mı? Pedagojik formasyon veren üniversiteler hangileri?

2021 Pedagojik formasyon ile ilgili gelişmeler adayların gündeminde merakla araştırdığı konular arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerce öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru yapabileceği açıklanmıştı. Peki, Pedagojik formasyon 2021 2022 başvuruları başladı mı? Pedagojik formasyon veren üniversiteler hangileri?

2021 2022 PEDAGOJİK FORMASYON BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

YÖK Başkanı Erol Özvar, geçtiğimiz günlerde pedagojik Formasyon Eğitimine ilişkin yeni duyuru yayımlandı. Duyuruda Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı'nın usul ve esaslar çerçevesinde yeniden başlatılacağı, önümüzdeki günlerde ayrıntılı açıklama yapılacağı bilgisi yer aldı.

Pedagojik formasyon 2021 2022 başvurularına ilişkin yeni bir açıklama gelmedi. Pedagojik formasyon ile ilgili gelişme olması halinde haberimiz içerisine eklenecektir.

YÖK DUYURUSU

"Yükseköğretim Kurulu ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan "Eğitimde İş Birliği Protokolü" güncellenmekte olup, 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren "Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı", ilgili usul ve esaslar çerçevesinde yeniden başlatılacaktır.

Önümüzdeki günlerde Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapılacaktır."

MEB PEDAGOJİK FORMASYON AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliğiyle açılan veya açılacak olan Öğretmenlik Meslek Bilgisi Tezsiz Yüksek Lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvurabileceğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Bakanlığın, öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere 29 Haziran 2020 tarihli Talim ve Terbiye Kurulu kararı ile pedagojik formasyon programı/pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru hakkını iptal ederek, MEB ve YÖK iş birliği ile açılan/açılacak olan öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programını başarıyla tamamlama koşulu getirdiği hatırlatıldı.

Ancak kararın üzerinden 14 ay geçmesine rağmen hiçbir yüksek öğretim kurumunda, öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programının açılmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Talim ve Terbiye Kurulu, oluşacak mağduriyetleri önlemek üzere toplanarak söz konusu kararı 'Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan/açılacak olan öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru yapabilecekleri' şekilde genişletti."

  • Pedagojik formasyon
  • Pedagojik formasyon 2021 2022
  • Pedagojik formasyon başvuru
  • Pedagojik formasyon başvuruları başladı mı
  • Pedagojik formasyon ne zaman başlıyor
  • Pedagojik formasyon kimler alır
  • Pedagojik formasyon hangi üniversiteler
Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!
Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Yerli ve milli olarak üretildi... Güvenlik güçlerine teslimatlar sürüyor
Yerli ve milli olarak üretildi... Güvenlik güçlerine teslimatlar sürüyor

Yerli ve milli olarak üretildi... Güvenlik güçlerine teslimatlar sürüyor

ATAK'a yeni kabiliyet! İlk kez görüntülendi
ATAK'a yeni kabiliyet! İlk kez görüntülendi

ATAK'a yeni kabiliyet! İlk kez görüntülendi

<p>1-DUNE</p><p>Okunması zor bir kitabın sinema uyarlamasını pek çok insan dört gözle bekledi

2021'in öne çıkan ve en çok konuşulan filmleri

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı