• $8,3486
  • €10,2018
  • 501.122
  • 1460.73
09 Nisan 2018 Pazartesi 10:48 | Son Güncelleme:

Milli Savunma Üniversitesi sınav sonuçları açıklaması

Milli Savunma Üniversitesi sınav sonuçları açıklaması

2018 MSÜ Milli Savunma Üniversitesi sınav sonuçları ÖSYM son dakika açıklaması geldi. Milli Savunma Üniversitesi giriş sınavı bugün Türkiye genelinde bulunan sınav merkezlerinde gerçekleştiriliyor.

Milli Savunma Üniversitesi yazılı sınavı başladı. Saatler 10.15'i gösterdiğinde başlayan Milli Savunma Üniversitesi giriş sınavı saatler 12.30'u gösterdiğinde sona erecek. Sınav gününün gelmesi ile birlikte adaylar ve ailelerini büyük bir heyecan sardı. Dualar ve temenniler ile çocuklarını sınava uğurlayan aileler, sınav sonucunun ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı.

SINAV SONUÇLARI HANGİ SAYFADA AÇIKLANACAK?

Milli Savunma Üniversitesi sınav sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden adaylara duyurulacak. Öte yandan sınav sonucu ÖSYM ile eş zamanlı olarak aksam’da olacak. Sınav sonuçları ile ilgili ÖSYM'den yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. 

Ziraat Türkiye Kupası sahibini buluyor. Fraport  TAV Antalyaspor ile Beşiktaş, İzmir'de karşı karşıy

Antalyaspor-Beşiktaş Maç Önü

İstanbul'da, kısıtlaması öncesi trafik yoğunluğu yaşandı

Rus donanmasına ait savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti

İsrail polisi Kudüs'teki Şam Kapısı'nda Filistinlilere saldırdı