• $7,407
  • €9,0042
  • 441.736
  • 1540.21
27 Kasım 2020 Cuma 12:42 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi: ÖSYM'den 12 bin sözleşmeli personel alımı açıklaması

Son dakika haberi: ÖSYM'den 12 bin sözleşmeli personel alımı açıklaması

12 bin sözleşmeli personel alımında ÖSYM son dakika açıklama yaptı. ÖSYM Başkanı Aygün, "2020-KPSS Ön Lisans branş bazında sıralamaları 30 Kasım Pazartesi günü açıklayacağız." dedi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr Halis Aygün, Sağlık Bakanlığı'nın 12 bin sözleşmeli personel alımı tercihlerinin ise 1-7 Aralık tarihleri arasında alınacağını duyurdu.

Aygün aynı zamanda merakla beklenen KPSS Ön Lisans duyurusunu da, "2020-KPSS Ön Lisans branş bazında sıralamaları 30 Kasım Pazartesi günü açıklayacağız." sözleriyle yaptı.

12 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, daha önce alınacağı açıklanan 12 bin sağlık personelinin; 7 bininin hemşire, bin 700’ünün ebe, 2 bin 864’ünün sağlık teknikeri/teknisyeni olacağını duyurmuştu.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin detayları da açıkladı.

ATAMALARDA "MÜLAKAT" YOK

Duyuruların Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM’nin internet adresinden takip edilebileceğini aktaran Koca, “Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra tercih kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek.

ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak atamalarda mülakat olmayacak. Kovid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

<p>Terörist Öcalan ve PKK paçavralarıyla dolu olan binadaki  görüntüler gündeme bomba gibi düştü. Te

'HDP, PKK'nın hücre evi gibi çalışıyor'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beş asırlık Tarihi Maraş Çarşısı'nın dış cephesi yenileniyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mustafa Şentop'u ziyaret etti