• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
7 Temmuz 2020 Salı 15:19 | Son Güncelleme:

ÖSYM AİS fotoğraf güncelleme sayfası: ÖSYM fotoğraf güncellemesi 2020 nasıl yapılıyor?

ÖSYM AİS fotoğraf güncelleme sayfası: ÖSYM fotoğraf güncellemesi 2020 nasıl yapılıyor"

ÖSYM fotoğraf güncellemesi yapmak isteyen adaylar artık başvuru merkezlerine gitmeyecek. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, resmi Twitter hesabından açıklama yaptı. Adayların başvuru işlemlerini kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirten Prof. Dr. Halis Aygün, T.C. Kimlik Kartı bulunan adayların AİS üzerinden fotoğraf güncellemesi yapabileceğini aktardı. ÖSYM fotoğraf güncellemesi nasıl yapılıyor? Aday İşlemleri Sistemi (AİS) giriş ekranına haberimizden ulaşabilirsiniz.

ÖSYM fotoğraf güncellemesi hakkında açıklama Prof. Dr. Halis Aygün'den geldi. Sınava girecek olan adayların, başvuru merkezlerine gitmeden AİS sistemi üzerinden fotoğraflarını değiştirebileceği aktardı. Açıklamanın ardından vatandaşlar, ÖSYM fotoğraf güncellemesi nasıl yapılıyor? sorusunun yanıtını öğrenmek istiyor. ÖSYM AİS fotoğraf güncellemesi hakkında detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

ÖSYM FOTOĞRAF GÜNCELLEMESİ NASIL YAPILIYOR?

Sosyal medya hesabından açıklama yapan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, artık adayların başvuru merkezlerine gitmeden fotoğraflarını güncellenebileceğini belirtti. Sistem henüz siteye eklenmedi. Yakın zamanda siteye ekleneceği bildirildi. 

ÖSYM AİS GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) sayfası üzerinden gerçekleştirilecek olan fotoğraf güncellemesi için T.C. Kimlik Kartı olması zorunlu. Kimlik Kartı olan adaylar fotoğraf güncelleme ya da değişiklikleri yapabilecek. 

Prof. Dr. Halis Aygün’ün açıklamaları şu şekilde;

Adaylarımızın başvuru işlemlerini kolaylaştırmak ve bu konudaki taleplerine çözüm üretmek için çalışıyoruz.

Şubat ayında Aday İşlemleri Sistemi (ÖSYM AİS) mobil uygulamasını adaylarımızın kullanımına sunduk. Adaylarımız başvuru işlemleri başta olmak üzere tüm işlemlerini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Adaylarımız için önemli bir yeniliğimizi daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Artık adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden fotoğraflarını kendileri güncelleyebilecekler.

T.C. Kimlik Kartı bulunan fakat sistemimizde güncel fotoğrafı olmayan adaylarımız fotoğraf güncelleme işlemleri için artık başvuru merkezlerine gitmeden fotoğraf güncelleme işlemlerini ve sınav başvurularını Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Bu durumdaki adaylarımızın fotoğrafları sınavlara başvuruları esnasında T.C. Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir.

Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü
Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü

Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin temeli atıldı! 'Bittiğinde dünyada tek olacak'
Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin temeli atıldı! 'Bittiğinde dünyada tek olacak'

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin temeli atıldı! "Bittiğinde dünyada tek olacak"

TOGG'u ne zaman yollarda göreceğiz? CEO Karakaş tarih verdi
TOGG'u ne zaman yollarda göreceğiz? CEO Karakaş tarih verdi

TOGG'u ne zaman yollarda göreceğiz? CEO Karakaş tarih verdi

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak