• $8,8419
  • €10,3831
  • 499.515
  • 1384.8
5 Haziran 2021 Cumartesi 10:28 | Son Güncelleme:

Okullar eylülün kaçında açılacak? Okullar ne zaman tatil olacak?

Okullar eylülün kaçında açılacak" Okullar ne zaman tatil olacak"

Okulların ne zaman tatil olacağı ve yeni dönemde ne zaman açılacağı milyonlarca öğrenci tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı açıklamaları yakından takip ediliyor. Kademeli normalleşme kapsamında yeniden açılan okullarda karneler 18 Haziran'da erişime açılacak. Peki, okullar ne zaman tatil olacak? Okullar eylülün kaçında açılacak?

Kademeli normalleşme döneminde okullarda yüz yüze eğitim yeniden başladı. Bakanlık tarafından karneler 18 Haziran'dan itibaren öğrencilerin erişimine açılacak. Dileyen karnesine 18 Haziran Cuma gününden itibaren ulaşabilecek. Peki, okullar ne zaman tatil olacak? Okullar eylülün kaçında açılacak?

OKULLAR NE ZAMAN TATİL OLACAK?

Okullar 2 Temmuz'da tatil olacak. Bakan Selçuk, "Bildiğiniz gibi 2020-2021 eğitim öğretim yılını 2 Temmuz Cuma günü sonlandırıyoruz. Biz, öğrencilerimiz iyi mi, evde kalmaktan yorulmuşlar mı, bir sıkıntıları var mı, bunları görüp tespit etmek ve onlara iyi gelmek için okullarımızı açık tutacağız. Bu arada 21 Haziran'da yoğun olarak başlayacağımız sosyal, duygusal, kültürel, fiziksel faaliyetler öncesinde sistem altyapımızda yoğunluğa neden olmamak ve öğrencilerimizin erişimini kolaylaştırmak için de karneleri 18 Haziran'dan itibaren öğrencilerimize açıyoruz. Dileyen karnesine 18 Haziran Cuma gününden itibaren ulaşabilecek." açıklamasında bulundu.

Selçuk, 2 Temmuz'un ardından da öğrencileri güzel bir yazın beklediğinin altını çizerek, şu ifadeleri kullandı:

"Yaz dönemiyle birlikte Bakanlığımız yaklaşık 1,5 yıl sürecek olan UDEP sürecine de girmiş oluyor. Biraz önce de ifade ettiğim gibi yaklaşık 1,5 yıl sürecek UDEP kapsamında yapılacak çalışmalardan kısaca bahsetmek isterim. Her okulumuz Talim Terbiye Kurulunca hazırlanan öncelikli ve kritik kazanımları dikkate alarak zümreler marifetiyle hazırlanan çerçeve dahilinde kendi okullarındaki öğrenci gruplarının ihtiyaçlarını belirleyecek. Okullar kendisine 1,5 yıl sürecek UDEP kapsamında böylece bir telafi planı da oluşturmuş olacak.

18 Haziran- 2 Temmuz aralığında okullarımız çalışmalarını bu planlar doğrultusunda uygulamaya başlayacaklar. Okullarımız 2 Temmuz'dan, yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için de açık tutulacak. Yaz boyu okullarımızda çocuklarımızı ağırlayacağız, isteyen öğrencilerimize fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Öğretmenlerimiz de bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden görev alabilecekler, tabii isterlerse."

OKULLAR EYLÜLÜN KAÇINDA AÇILACAK?

CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Aşının da avantajıyla beraber önümüzdeki aylarda bir rahatlama geldiğinde mümkünse 1 Eylül'de açacağız. Ama bu koşulları tam olarak kestiremediğimiz için hesabımızı yaza göre de kışa göre de yapıyoruz. Biz eylülün ilk haftası açmak istiyoruz, buna göre hazırlığımız var. Pazartesinden başlayacağı için 30 Ağustos'a denk geliyor ancak resmi tatil olduğu için onu ayarlarız." dedi.

<p> </p>

Bülent Ersoy'dan estetik açıklaması

Kars'a mevsimin ilk karı düştü

Çalışırken emekli maaşı nasıl artar? İşte yapmanız gerekenler

Efsanevi canavar halktan saklanıyor mu? Gizli görüşmeler bile yapılmış